MWC 2009 Preview: Explay Colibri mikro-projektor

AudioVideo |

Explay uvede příští týden na Mobile World Congress v Barceloně extra malý projektor pro mobilní zařízení, který přes své nízké rozměry umí SVGA rozlišení.

MWC 2009 Preview: Explay Colibri mikro-projektorJestli něco dnešním notebookům a netbookům ještě chybí, pak je to integrovaná promítačka filmů a fotografií. Řada firem se snaží tuto mezeru na trhu využít a mezi nimi je i Explay, která představí plody svého vývoje na veletrhu Mobile World Congress 2009, který se koná 16.-18. února ve španělské Barceloně.

Explay Colibir je v současnosti nejmenší a nejméně energeticky náročný projektor svého druhu. Spotřeba je jen v rozmezí 1,3-1,4 W, což by nemělo klást extra nároky na baterii mobilních přístrojů, a při rozměrech 24x28,6x7 mm je objem přístroje méně než pět centimetrů krychlových.

Zobrazovací technologie je SPELL (SPEckle-free LCoS Laser) a díky ní umí Calibri promítat obraz až v SVGA rozlišení (800 x 600 bodů), k tomu i nižší, tedy VGA (640 x 480) a WVGA (800 x 480). Rozměr obrazu je 18 až 180 cm podle promítané vzdálenosti, která je 20 až 200 cm, světlost činí 10 lumenů.

Již nyní je známo, že Colibri bude hlavní součástí malého mobilního projektoru Explay OiO, který má při rozměrech 5x10x1,4 cm fungovat až 2,5 hodiny na jedno nabití. Výrobce navíc slibuje automatické zaostřování, čímž odpadá nutnost manuálně přeostřovat podle promítané vzdálenosti.

Další použití bude zejména v noteboocích, případně dalších menších mobilních počítačích. Na telefony je ovšem i Colibri příliš velký projektor.

Explay Calibri 
Komentáře