Magnetické HDMI kabely Torrent SureConnect

AudioVideo |

Společnost Torrent uvádí tři nové HDMI kabely s magnetickým zámkem, světelnou signalizací správného zapojení, pozlacenými konektory a ochranným stíněným pláštěm.

Magnetické HDMI kabely Torrent SureConnectHDMI je ideální a také tou hlavní volbou při propojení všeho domácího high-definition vybavení. Přetrvávajícím problémem je ale absence mechanizmu, který by držel zapojený kabel na místě. Přitom například starší DVI přípojka má dva šrouby, které se sice obvykle nepoužívají zrovna pohodlně, za to spolehlivě konektor udrží, ať již hýbete kabelem či počítačem jakkoli. Problémy s uvolňujícími se HDMI kabely přitom nejsou řídké, zvláště při instalaci obrazovky na zeď a následných úpravách její pozice.

Společnost Torrent se rozhodla tento nedostatek HDMI vyřešit novou řadou kabelů SureConnect s magnetickým zámkem „MagLoc“, o kterém výrobce tvrdí, že má 5x silnější připojení než běžný HDMI kabel. Správné zapojení signalizuje světelná dioda VeriFYI, díky které rychle víte, jestli jste kabel zapojili správně - zvláště vhodné ve špatně dostupných místech. LED svítí po dobu jedné minuty po zapojení konektoru, respektive jednu minutu po zapnutí proudu, takže za běžného provozu ruší minimálně (například pokud rádi sledujete televizi ve tmě).

I ostatní vlastnosti kabelu potěší náročnější zákazníky - pozlacené konektory, zesílený ochranný obal kabely Mylar s elektromagnetickým odstíněním Signal Armor a posilování signálu AmpliFire (jen u nejvyššího modelu).

Torrent HDMI Elite


Torrent nabídne tři modely kabelů. Elite se zelenou diodou a maximální přenosovou kapacitou 10,2 Gbps, což je vhodné pro přenos videa o vysoké obrazové frekvenci a ve vysokém rozlišení, takže využití najde hlavně v počítačích. Elite má také posílení signálu ApliFire. Dále Advanced s fialovou LED má kapacitu 6,68 Gbps, to je dostatečné pro 1080p video. A nakonec základní model Select pro ty, kteří chtějí šetřit, nemá totiž světelnou signalizaci zapojení, maximální kapacita je 2,223 Gbps, takže nestačí na 1080p a hodí se jen pro video 1080i a 720p. 

Kabely budou k dispozici v dohledné době za zatím neupřesněnou cenu. Ta budu odrážet jejich kvalitu, na druhou stranu vzhledem k ceně solidní HD televize to bude jistě částka snesitelná.


Torrent HDMI
Komentáře