Microsoft vylepšuje bezbrýlové 3D

AudioVideo |

Microsoft představil prototyp bezbrýlové 3D promítací technologie, kdy se promítací jednotka automaticky přizpůsobuje pozici diváka.

Microsoft vylepšuje bezbrýlové 3DNa rozdíl od dnes převládajících 3D zobrazovacích technologií nabízejí bezbrýlové 3D displeje jasnou výhodu v tom, že diváci nepotřebují používat speciální brýle. Nevýhodu na druhou stranou je, že diváci se nemohou na obraz dívat z libovolného úhlu, ale musí být ve vhodné pozici vůči displeji. Ty lepší bezbrýlové obrazovky nabízejí několik pozorovacích úhlů, přesto je to nevýhoda, kterou se snaží různé vývojové týmy odstranit.

Applied Sciences Group společnosti Microsoft představil výsledky své práce v podobě prototypu, který se přizpůsobuje pozici diváka pomocí paprsku a sestavě programovatelných rychle blikajících LED diod na okraji obrazovky. Toto řešení umí promítat 3D obraz pro dva diváky stojící na různých místech, ale umí také promítat až čtyři 2D obrazy. Teoreticky by se tak novinka mohla využít například tam, kde je potřeba zvýšené bezpečnosti, tj. operátorovi by se například na stejné obrazovce ukazoval jiný obsah než klientovi.

Není známo, zda bude nová technologie komerčně využita a kdy se tak případně stane, nicméně Microsoft tvrdí že promítací jednotka, čočky i kamera jsou dostatečně malé, aby se vešly do běžného herního monitoru.

Video je k vidění zde.

Microsoft 3D
Komentáře