Modře osvětlený monitor Philips LightFrame

AudioVideo |

LightFrame 220X1SW je luxusní 22“ monitor s modře osvětleným poloprůhledným rámem vhodným pro zpříjemnění práce i pro málo prosvětlené podzimní a zimní dny.

Modře osvětlený monitor Philips LightFramePhilips je společnost, která se kromě výroby kvalitní spotřební elektroniky zabývá i mnoha jinými oblastmi, mezi nimi i světlem, tedy přesněji osvětlením. Provádí výzkum i výrobu běžných a specializovaných žárovek, zářivek, LED i dalších světelných zdrojů, přičemž své zkušenosti využívá i v televizích a monitorech. A to nejen pro LED a CCFL podsvícení, ale i pro pověstné atmosférické přisvětlení Ambilight.

Zajímavým modelem v nabídce Philipsu je monitor LightFrame 220X1SW s modře osvětleným poloprůhledným rámem, které Philips vytvořil nejen pro zvýšení estetické přitažlivosti monitoru vyvedeného ve stříbrné barvě, ale i pro zpříjemnění práce a zmenšení namáhání očí. Když není přechod mezi obrazem monitoru a pozadím kontrastní, jak je to u obvyklých rámů, může to být pro mnohé lidi příjemnější.

Monitor byl ale navržen i s ohledem na podzimní a zimní nedostatek světla, kdy by ono jemné modré přisvětlení z rámu mělo tento výpadek částečně nahradit a pomoci lidem, kteří právě podzim hůře snášejí (pro řešení problémů se sezónní depresí však existují i speciální lampy, do kterých vyrábí zářivky právě Philips).

Philips LightFrame 220X1SW má úhlopříčku 22“, rozlišení 1680x1050 s poměrem stran 16:10 a obrazové vlastnosti typické pro TN panely, to znamená velmi rychlou odezvu (5 ms GTG, 2 ms při zapnutém overdrivu) a nijak zvlášť oslnivé pozorovací úhly. Maximální jas je 300 cd/m2, statický kontrast prý až 1000:1 a ten dynamický 12000:1, což se zdá být poněkud přehnané, ale tak už to u marketingových údajů bývá. Konektory zahrnují DVI-D, PC VGA (D-Sub) a USB. Povrchová úprava je antireflexní/matná, což dále omezuje namáhání očí.

Svými charakteristikami se tak jedná o monitor pro zpříjemnění kancelářské práce, pro zútulnění domova, filmy a hraní, ne pro grafiku. Doporučená koncová cena monitoru je příjemných 250 euro (~6500 korun).

Philips LightFrame 220X1SW

Philips LightFrame 220X1SW
Komentáře