Multimediální centrum Emgeton Guru 2

AudioVideo |

Emgeton na český trh uvádí univerzální HDD / DVD přehrávač s vestavěnou čtečkou paměťových karet, širokou sbírkou funkcí a novým firmwarem.

Multimediální centrum Emgeton Guru 2Bell Technology uvádí dalšího člena své řady domácích multimediálních center. Po high-endovém přístroji Guru 4 TViX uvedeném v loňském roce nyní přichází na český trh Guru 2, který obsahuje jen o málo méně funkcí za výrazně nižší cenu.

Kompaktní přístroj je multimediálním centrem s DVD-ROM mechanikou, pevným diskem a čtečkou paměťových karet. Emgeton Guru 2 nabízí moderní design a univerzálním barevném provedení, takže přístroj bez problémů zapadne (skoro) do každého interiéru.

Čelní straně vévodí barevný informační displej obsahující 10 alfanumerických a pět číselných znaků. Během práce s multimediálním obsahem zobrazuje displej nejdůležitější systémové informace. Přístup ke všem informacím, funkcím a nastavením přístroje je pak realizován pomocí administračního rozhraní na připojeném obrazovce, což je počítačový monitor nebo televize. Kromě displeje je na čelní straně přístroje umístěna štěrbinová DVD-ROM mechanika, čtečka paměťových karet a přijímač infračerveného signálu dálkového ovladače.

Emgeton Guru 2 slouží jako univerzální centrum domácí zábavy – kromě čtečky paměťových karet a DVD-ROM mechaniky nabízí ještě úložiště pro jakákoli data na 3,5" pevném disku až do kapacity 1,5 TB a s rozhraním SATA a SATA 2, přičemž ty lze během několika sekund jednoduše měnit pouhým zacvaknutím bez použití šroubováku. Obsahuje většinu typů konektorů pro připojení - USB, DVI, S-Video, LAN či další vestavěná rozhraní. Všechny konektory jsou umístěny v zadní části přístroje, ve spodní části se pak nachází vývod 40mm větráku s možností regulace otáček.

Emgeton Guru 2 lze ovládat hned dvěma způsoby: buď pomocí sady devíti tlačítek vsazených do horní části zařízení, nebo prostřednictvím dodávaného dálkového ovladače s 34 klávesami. Administrační rozhraní zařízení je kompletně lokalizováno do českého jazyka.

Emgeton Guru 2 přehrává audio a video soubory většiny používaných formátů, pracuje s DVD disky, podporuje české titulky, poradí si s obrázky. nechybí podpora Full HD (1080p).

Multimediální centrum Emgeton Guru 2 je již v prodeji, doporučená cena přístroje začíná na 5 290 Kč včetně daně.

Emgeton Guru 2

 

Rozměry vך×h [mm]

180 × 75 × 226

Hmotnost [g]

1,340 g (bez HDD)

Displej

barevný LCD, 10 alfanumerických znaků, 5 číselných znaků

Napájení

90~240V, 50/60Hz, 20W

Větrák

40 mm s možností nastavení otáček

Rozhraní

DVI, Composite, Component, S-Video, Optical, USB 2.0, 2× USB Host, 10/100 LAN UPNP v1.0

Výstup videa

DVI, Component, S-Video, Composite

Výstup zvuku

digitální / koaxiální, optický, analogový / stereo

Rozšiřující mechaniky

DVD-ROM, čtečka paměťových karet CF I/II, MS, xD, SD, MMC

Pevný disk

formát NTFS, FAT32, kapacita až 750 GB, rozhraní S-ATA II. (S-ATA I.)

Podporované video soubory

- formát souborů: WMV9 (bez DRM, bez WMV9 Pro, bez WMV9 Advanced Profile), WMV HD (bez DRM), IFO, AVI, MPG, VOB, MP4, ASF, TP, TRP

- kodeky: MPEG 1/2/4, DivX 3/4/5, Xvid

- rozlišení: až full HD 1920 × 1 080

Podporované zvukové soubory

- formát souborů: MP3, WMA (pouze ztrátové), AAC, FLAC, OGG, PCM,

M4A (bez DRM)

- výstup: DTS Pass Through, Down Mixing

Podporované obrázky

JPG

Podporované formáty titulků

- textové titulky: SMI, SUB, SRT, AQT, UTF, LRC

- obrázkové titulky: SUB (s IDX)

Další funkce

nastavení úspory energie, automatické vypnutí

Příslušenství

nabíječka, propojovací kabely pro všechny typy rozhraní (kromě DVI), dálkový ovladač, uživatelský manuál
Komentáře