Multimediální disk Toshiba StorE TV

AudioVideo |

Toshiba rozšiřuje řadu StorE o zařízení StorE TV, multimediální pevný disk s kapacitou až 2 terabajty k ukládání a přehrávání filmů, hudby a fotografií.

Multimediální disk Toshiba StorE TVToshiba StorE TV slouží jako multimediální přehrávač nabízející kapacitu až 2 TB. Díky širokému výběru rozhraní lze toto zařízení připojit k různým multimediálním zařízením a obrazovkám. 

„Produkt StorE TV je první externí pevný disk představený společností Toshiba, který je zaměřen na multimediální aplikace," říká Marco Perino, generální ředitel divize volitelných součástí k počítačům, periférií a služeb společnosti Toshiba Europe. „Uživatelé si tak mohou svobodně zvolit zařízení a obrazovku, které jim nejlépe vyhovují při přehrávání hudby a zobrazení fotografií nebo videozáznamů uložených v tomto zařízení.“

Uživatel může pomocí dálkového ovládání, které je součástí dodávky zařízení, snadno procházet nabídkami na obrazovce. Grafické uživatelské rozhraní nabízí rychlý přístup ke všem možnostem konfigurace, funkcím multimediálního přehrávače a uloženým souborům.

StorE TV je vyveden v oblíbeném černém lesklém plastu. Tedy oblíbeném do chvíle, než přijdete na to, že neuvěřitelně snadno chyá prach a zůstávají na něm velmi zřetelné otisky prstů, takže se musí pravidelně čistit.

Toshiba StorE TV má 3,5" pevný disk s kapacitou až 2 TB, dekóduje videa v kvalitě standardního rozlišení (720×576) a dokáže kromě toho převádět uložený obsah z rozlišení SD do kvality HD (1080i) a zobrazovat ho prostřednictvím portu HDMI na televizoru. Pracuje rovněž s různými hudebními formáty, například MP3, WMA, WAV a AAC, funguje jako videopřehrávač, který dekóduje formáty MPEG2, AVI a MP4, nebo jako fotoalbum kompatibilní s formátem JPEG. Dalšími konektory jsou komponentní video, standardní audio a StorE TV také podporuje specifikace klienta a hostitele USB. Uživatel tak může připojit externí pevný disk k televizoru a přehrávat videa přímo na obrazovce.

Toshiba StorE TV bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2009 za neznámou cenu.

Toshiba StorE TV

Toshiba StorE TV
Komentáře