Nejlepší přehrávač Emgetonu CULT M9

AudioVideo |

Celokovový přehrávač CULT M9 je prémiovým modelem v nabídce výrobce a přináší dotykovou obrazovku, podporu mnoha formátů a izolovaná sluchátka.

Nejlepší přehrávač Emgetonu CULT M9Bell Technology, výrobce domácí elektroniky Emgeton, uvádí na trh klíčový model mezi MP4 přehrávači CULT řady M s označením CULT M9. Přehrávače nesoucí v názvu písmeno „M“ patří v nabídce firmy do prémiové řady multimediálních přehrávačů, která je určena pro nejnáročnější zákazníky. Obsahují tedy nejširší funkční nabídku z přehrávačů značky Emgeton, do níž v případě M9 patří např. špičkový displej, G-Senzor, velké množství podporovaných formátů, kompletně české prostředí i výhodná cena, jak je u produktů Emgeton zvykem.

Ovládací tlačítka byste na celokovovém modelu CULT M9 hledali marně (s jedinou výjimkou, kterou představuje posuvný přepínač určený k zapínání či zamykání celého přístroje), přístroj totiž vsadil na ovládání dotykem. Kromě posuvného přepínače přístroj obsahuje ještě dvojici konektorů: systémový miniUSB pro připojení datového kabelu nebo nabíječky a 3,5mm jack pro připojení sluchátek. V balení s přehrávačem najdou uživatelé přibalena vysoce kvalitní špuntová intraaurální sluchátka E4C, která zamezují úniku zvuku do okolí.

Přestože tělo přístroje je díky rozměrům 86×48×11 mm a hmotnosti 63 g včetně 860mAh Li-Pol akumulátoru velmi kompaktní a v kategorii multimediálních přehrávačů jedno z nejmenších, najdou v něm uživatelé velký 3" širokoúhlý LCD dotykový displej s 262 tisíci barvami a rozlišením 400×240 bodů.

Dotykový displej v CULT M9 je mezi přehrávači Emgeton dosud nejintuitivnější a nejsnáze použitelný, čehož dosahuje hlavně díky použití gyroskopického senzoru (G-Senzor). Ikony a další obsah aktuálně zobrazený na displeji se automaticky přizpůsobuje podle toho, jak je přehrávač aktuálně natočen. Pro dokonalý pocit pohodlí a jistoty při ovládání doprovází jakožto potvrzení volby uživatele každý dotyk vibrační odezva, kterou lze ovšem i deaktivovat.

Nevýhodou řady multimediálních přehrávačů je nutnost konvertovat filmy do speciálních formátů souborů z důvodu omezených parametrů displeje nebo hardwaru. Emgeton CULT M9 ale zdržovat nebude: pokud video splňuje parametry 30 snímků za sekundu, XviD-DivX, MP3-AC3 a rozlišení do 800 × 480 bodů, přehrává jej bez nutnosti převádění.

Emgeton CULT M9 ukrývá ve svých kovových útrobách zvukový čip s celkovým hudebním výkonem 40 mW a technologií PlayFX – sadou zvukových efektů a rozšíření zvuků od společnosti Microsoft, včetně možnosti vlastního přizpůsobení.

Emgetonu CULT M9


Přístroj si poradí s hudebními soubory MP3, WMA, WAV, APE, AAC a audiofilům nabídce i cenný bonus v podobě bezztrátového zvukového formátu FLAC, příznivci pohyblivých obrázků se mohou těšit na formáty AVI, MP4, FLV, RM, RMVB a WMV. Samozřejmě nechybí ani podpora obrázkových souborů JPEG, GIF, BMP a zobrazení textových souborů TXT. Pro ukládání veškerých souborů slouží flash paměť o velikosti až 16 GB, kterou lze využívat rovněž jako flash disk pro ukládání a přenos libovolných dat.

Stejně jako ve všech ostatních multimediálních přehrávačích značky Emgeton ani v modelu CULT M9 nechybí plně české uživatelské prostředí a bezchybná podpora českých znaků v ID3 popiscích či zobrazovaných textových souborech. Displej podporuje i funkci Lyrics, tedy zobrazení textů přehrávaných hudebních skladeb.

Mezi dalšími podporovanými funkcemi lze najít např. rádio s možností nahrávání vysílání, diktafon pro záznam zvuků z okolí, stopky, průzkumník souborů, fotoalbum či několik motivů pro uzpůsobení vzhledu prostředí přístroje vlastnímu vkusu uživatele. Chybět samozřejmě nemůže ani nastavení pro úsporu energie, úpravu jasu a kontrastu LCD, automatické vypnutí či možnost aktualizace firmwaru.

MP4 přehrávač je již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti Bell Technology. Doporučená cena Emgeton CULT M9 začíná na 2900 Kč (včetně DPH) v případě modelu s 8GB kapacitou paměti, model s dvojnásobnou 16GB kapacitou paměti je nabízen za 3600 korun (~112 a ~139 euro).

Emgetonu CULT M9

 

Rozměry v × š × h [mm]

48,2 × 86 × 10,5

Hmotnost [g]

63 (včetně akumulátoru)

Akumulátor

Li-Pol, 860 mAh

Doba přehrávání[h]

až 8 (audio), až 4 (video)

Displej

3,0" barevný dotykový TFT LCD, rozlišení 400 × 240, 262 000 barev

Vnitřní paměť

flash, 8 / 16 GB

Podporované video soubory

AVI, MP4, FLV, RM, RMVB a WMV

Podporované zvukové soubory

MP3 8~320 kb/s, WMA 8~320 kb/s, FLAC Quality 0~8, WAV PCM, APE, AAC

Další formáty podporovaných souborů

JPEG, GIF, BMP, LRC a TXT (Unicode)

Připojení

miniUSB, 3,5mm jack

Možnost aktualizace firmware

ano

ID3 popisky

ID3V2, ID3V1, podpora českých znaků

FM rádio

ano, frekvenční rozsah 87,5~108 MHz, možnost nahrávání vysílání

Frekvenční rozsah

20 Hz ~ 20 kHz

Odstup signál-šum

85 dB, zkreslení 0.03 %, rádio 0.45 %

Výstupní výkon

20 mW + 20 mW, 16 Ω

Další funkce

diktafon, ekvalizér s možností nastavení sedmi předdefinovaných profilů a jednoho plně uživatelsky modifikovatelného, podpora zvukových efektů MS PlayFX, Lyrics, automatické pokračování, automatické vypnutí, průzkumník souborů, stopky, fotoalbum, G-Senzor pro otáčení obrazovky, vibrace při stisku displeje

Příslušenství

stereofonní sluchátka E4C, USB kabel, nabíječka, CD, pouzdro, manuál
Komentáře