Nejmenší high-definition kamerový modul

AudioVideo |

Společnost Sony vyvinula nejmenší HD modul na světě, díky němuž si možná natáčení videa ve vysokém rozlišení najde snadnější cestu do mobilních telefonů.

Nejmenší high-definition kamerový modulHigh-definition kamerový modul Sony MCB1172 má velikost jen 9,5x7,1 mm, přitom rozlišení senzoru je 8,3 megapixelu a umí pořizovat video v HD rozlišení 720p (1280x720 bodů) při 30 snímcích za sekundu. Díky vysokému rozlišení bude umět i poměrně velké fotografie, nicméně citlivost senzoru není známa (Sony slibuje „high-ISO“), tedy i schopnost zachycovat video a fotografie s co nejméně obrazovým šumem.

V nižším rozlišení umí senzor nahrávat až 120 snímků za sekundu (vhodné pro zpomalené přehrávání), má stabilizaci obrazu, detekci obličeje, 16x digitální zoom a Sony jistě před sériovou výrobou přihodí i další zajímavosti.

Zřejmě nebude trvat dlouho, než uvidíme první ještě menší kamery nahrávající do HD rozlišení 720p, nicméně ještě zajímavější budou mobilní telefony či notebooky s integrovanými HD kamerami. 


Sony mini HD modul
Komentáře