Největší PDP továrna Panasonic

AudioVideo |

Nová továrna ve městě Amagasaki je dosud největším podobným komplexem Panasonicu a měla by vyrábět až jeden milión obrazovek měsíčně.

Největší PDP továrna PanasonicPředstavitelé japonského výrobce elektroniky Panasonic s velkou slávou oficiálně otevřeli nový tovární komplex pro výroby plazmových obrazovek ve městě Amagasaki. Tato továrna výrazně posílí výrobní kapacitu firmy a dokazuje, že Panasonic věří v budoucnost plazmových (PDP) televizních obrazovek a to navzdory silné konkurenci ze strany LCD i tlaků na snižování spotřeby domácích spotřebičů (což je oblast, kde PDP na LCD nestačí, stále jde o příliš „žravou“ zobrazovací technologii).

Po plném spuštění výroby by měly výrobní linky vyprodukovat až jeden milión PDP obrazovek, které najdou v menší míře uplatnění ve veřejných displejích, ve větší hlavně ve Full HD televizorech s high-definition rozlišením 1920x1080 ve velikostech 42, 46 a 50“. Ačkoli to není upřesněno, lze předpokládat, že půjde o NeoPDP displeje nejnovější generace a linky zřejmě umožní i variabilní výrobu 3D obrazovek a 4K (2160p) displejů. Tedy pokud po nich bude poptávka.

Panasonic AmagasakiPanasonic AmagasakiPanasonic Amagasaki
Komentáře