Network Media Tank eGreat EG-M34A

AudioVideo |

UMAX uvádí nový Full HD přehrávač, který přehrává multimédia z externího e-SATA pevného disku a jeho zajímavostí je i integrovaný BitTorent klient.

Network Media Tank eGreat EG-M34ASe vzrůstající penetrací rychlého internetu a především televizí s vysokým rozlišením vzrůstá rychle obliba multimediálních přehrávačů schopných zpracovat multimediální obsah jako filmy, fotky a muziku a vychutnat si high-definition digitální zábavu. Po úspěšném uvedení takových zařízení na český trh UMAX uvádí další novinku z této oblasti. Network media Tank eGreat EG-M34A tentokrát sází především na cenu při zachování všech funkcí známých z modelu EG-M31B. Jediným kompromisem je možnost připojení disku přes externí SATA konektor namísto interní montáže.

Základem eGreatu EG-M34A zůstává procesor řady Sigma Designs 8635, díky němuž  zvládne přehrávač skvěle většinu video a audio formátů včetně oblíbeného .AVI, .ISO, .MKV (H264), AC3, DTS, FLAC atd. Uživatelské rozhraní je lokalizováno do češtiny a zahrnuje podporu českých titulků. Veškeré výstupy jsou soustředěny na zadní strana přístroje. To zahrnuje dva USB host porty pro připojení externích zařízení, LAN 10/100 port pro lokální síť, HDMI 1.3 výstup (až 1080P), optický digitální 5.1 výstup a také komponentní/ kompozitní výstupy. A samozřejmě boční SATA konektor pro připojení pevné disku (kabel je součástí dodávky).

Připojením libovolného 3,5" SATA pevného disku a instalací příslušného firmwaru lze proměnit přehrávač v Network Attached Storage (NAS), jehož výhodou je snadný přístup v lokální síti na tento disk (FTP, Samba). Další zajímavostí je implementace BitTorrent klienta, pomocí kterého lze stahovat soubory z internetu bez nutnosti zapnutého počítače. K dispozici jsou integrované webové služby, které dovolí přehrávat obsah oblíbených portálů jako např. YouTube, Yahoo!, Google Video, MetaCafe, Picasa, Shoutcast, iPodcast a řady dalších.

Cena eGreat EG-M34A je stanovena na 4000 korun s daní. Za příplatek lze přístroj vybavit USB WiFi-N adaptérem.

Umax také připravil speciální sadu nazvanou MoviePack, kde kromě přehrávače EG-M34A nalezne zákazník NAS server QNAP TS-109II za cenu 9000 korun. QNAP TS-109II je tichý a úsporný All-in-One server s mnoha funkcemi jako je např. Web server, Download station, FTP server, kamerová monitorovací stanice (podpora IP kamer) a s řadou dalších funkcí. Server je uzpůsoben také pro streamování videa ve vysokém rozlišení. Může se tedy stát vhodným úložištěm pro veškerý digitální obsah v domácnosti.

 

UMAX M34A

UMAX M34A
Komentáře