Nová 200Hz špička Sony Z5500

AudioVideo |

HD televizor Sony Bravia Z5500 je dalším přírůstkem do rodiny zařízení s technologií Motionflow 200Hz a pokračováním oblíbeného W5500.

Nová 200Hz špička Sony Z5500Sony představila novinku ve své výrobní řadě nejvyšších high-definition LCD televizí Bravia - Z5500. Díky systému Motionflow 200Hz a technologii redukce rozmazání obrazu (Image Blur Reduction) nabízí Z5500 plynulé zobrazení pohybu a rychle se měnících scén (alespoň teoreticky).

Motionflow 200Hz pomocí speciálních algoriů vytváří ke každému originálnímu obrazovému políčku tři další, takže zvyšuje snímkovou frekvenci z 50 na 200 snímků za sekundu. O další zdokonalení obrazu se stará Image Blur Reduction, která původní políčko před vložením nových políček „vyčistí“, takže konečný obraz by měl být ostřejší a s minimem pohybového rozmazání.

Design modelu Bravia Z5500 rozvíjí koncepci „draw the LINE“, která se soustředí na minimalistický design, aby diváka cokoli odvádělo od dění na obrazovce. Tenký rám dodává televizoru eleganci a stylovost.

Obrazovou kvalitu modelu Bravia Z5500 zajišťuje Bravia Engine 3, nejnovější generace zobrazovací technologie Sony. Tento procesor provádí analýzu a optimalizaci video signálů z jakéhokoli high-definition nebo standard-definition zdroje a vylepšuje zobrazení detailů, kontrast a podání barev, aby dosáhl co nejpřirozenějšího obrazu. Procesor doplňuje technologie Live Colour Creation, díky níž má Z5500 zobrazit živé a přirozené barvy.

Model Z5500 je k dostání ve velikosti 40“/101 cm (KDL-40Z5500), 46“/116 cm (KDL-46Z5500) nebo 52“/132 cm (KDL-52Z5500). Má také DLNA certifikaci pro snadné propojení prostřednictvím vestavěného ethernetového portu s dalšími zařízeními s certifikací DLNA (i když nejsou ve stejné místnosti), například počítač VAIO nebo hudební server Giga Juke. Televize umí streamovat hudbu v MP3, přehrávat filmy a zobrazovat fotografie a to i přes USB, ke kterému lze připojit přenosný disk.

Nová technologie AppliCast poprvé umožňuje přístup k nabídce online služeb bez zapnutí počítače. Po připojení na internet přes ethernetový port dokáže Z5500 zobrazit RSS kanály - mezinárodní zprávy, ceny akcií, předpověď počasí, novinky ze společnosti a mnoho dalšího. Jednoduché rozhraní na obrazovce XMB (XrossMediaBar) také nabízí přístup k užitečným aplikacím zvaným „widgety“, které můžete mít spuštěny zároveň se sledovaným televizním programem. Kromě nainstalovaných analogových hodin, kalendáře a průvodce technologií AppliCast je možné stáhnout další widgety, jako je například fotografický rámeček, který umožňuje promítnout jakýkoli obrázek z internetu, když je televizor v režimu fotorámečku (Picture Frame).

Televizory Z5500 jsou vybaveny integrovaným MPEG 4 AVC HD tunerem, díky němuž můžete sledovat své oblíbené programy bez set-top boxu.

Navíc je televizor vybaven i technologií Bravia sync, která umožňuje ovládání televizoru, domácího kina a přehrávače Blu-ray disků prostřednictvím tlačítek jediného dálkového ovladače. 

Model Z5500 má v průměru o 25 až 35 % nižší spotřebu elektrické energie než srovnatelné modely roku 2008. Kromě toho je vybaven řadou ekologických funkcí, které jsou rychle přístupné pod novou hlavičkou ECO v XMB menu.

Mezi tyto prvky patří funkce automatického vypínání, která televizor přepne do úsporného režimu standby (spotřeba nižší než 0,19 W), jestliže po nastavenou dobu nebude přítomen vstupní signál, nebo televizor bude v nečinnosti. Spotřebu elektrické energie snižuje také integrovaný senzor intenzity světla, který upravuje jas podsvícení obrazovky v závislosti na osvětlení. Doplňkem k tomuto senzoru je volitelný úsporný režim, který snižuje jas podsvětlení na úroveň příjemnou pro sledování za tlumeného osvětlení. 

Další funkcí modelu Z5500 je režim „Idle TV“, který funguje podobně jako spořič obrazovky na počítači a šetří energii přepnutím do úsporného režimu standby. Pokud po nastavenou dobu nedojde k žádnému zásahu ze strany diváka. Užitečná funkce, pokud často u televize usínáte. Režim „PC Power Management“ přepíná televizor automaticky do režimu standby, jestliže pod dobu 30 sekund neobdrží žádný signál od připojeného počítače. Toho můžete využít například při hraní her, kdy je televizor připojen k počítači.

Příhodně umístěný úsporný vypínač televizor Bravia Z5500 zcela vypne – jako kdybyste jej odpojili ze zásuvky. Po zapnutí se TV velmi rychle vrátí do původního nastavení. 

Televize Bravia Z5500 bude na trhu k dispozici od července (júl) za zatím neupřesněnou cenu.

 

Sony Bravia Z5500

Sony Bravia Z5500

Sony Bravia Z5500

 

 Model

Z5500

Velikost obrazovky (palce)

40, 46, 52

Rozlišení panelu

1920x1080 (1080p)

Technologie Motionflow s funkcí

 IB Reduction

200 Hz

BRAVIA ENGINE

BE 3

Podsvícení

WCG-CCFL

Live Colour Creation

Ano

24p True Cinema

Ano

Integrovaný digitální tuner

MPEG4 AVC-HD, DVB-T, DVB-C

CI+ Ready

Ano

DNLA (hudba/fotografie/video)

Ano

Technologie AppliCast

Ano

HDMI vstupy

4

Funkce BRAVIA Sync

Ano

Multimediální přehrávač přes USB

Ano

Režim Picture Frame

Ano

SCART

2

Grafický vstup z PC HD15

1

Technologie S-Force Front Surround

Ano

XMB

(Xross Media Bar)

Ano

Ekologické funkce

Ano

Úsporný vypínač

Ano

Otočný stojan

Ano
Komentáře