Nová 40“ Philips Aurea

AudioVideo |

Philips ohlásil nový 40“ model LCD televize ze špičkové řady Aurea, jejíž hlavní předností je atmosférické přisvětlení Ambilight Spectra.

Nová 40“ Philips AureaV září (september) se příznivci špičkových high-definition televizí dočkají dalšího zajímavého kousky z dílny nizozemského výrobce Philips. Půjde novou televizi z řady Aurea s obrazovkou o úhlopřčíce 40“ (102 cm) 40PFL9904H. Její největší předností je atmosférické přisvětlení Ambilight Spectra, kdy je do poloprůhledného matného rámu kolem obrazovky (Ambilight Active Frame) umístěno 252 světelných diod (LED), které mění barvu podle převažujících barev v té která části obrazu.

Ambilight je patentovanou technologií společnosti Philips, která přispívá k většímu požitku ze sledování filmů i pořadů a také k menšímu namáhání očí, protože eliminuje prudký optický přechod mezi jasnou obrazovkou a temným pozadím.

Kromě Ambilight podporuje novinka i technologii Net TV, což je varianta Philips pro rychlý a snadný přístup k internetovým stránkám, například YouTube, přizpůsobeným pro prohlížení na televizní obrazovce.

Cena za televizi s Full HD obrazem (1920x1080 bodů) je stanovena na 4000 euro (~105000 korun), což řadí 40PFL9904H k luxusním televizím, nepochybně se špičkovým obrazem (zřejmě IPS panel, jak je u Philipsu zvykem).

Philips Amibilight Spectra
Komentáře