Nový král plazmových HDTV Panasonic P54Z1

AudioVideo |

Panasonic začne v červnu prodávat 54“ plazmovou televizi z ultra tenké řady Z1. Špičkové parametry a propracovaný design tak možná učiní z P54Z1 novou jedničku mezi PDP HDTV.

Nový král plazmových HDTV Panasonic P54Z1Rozhodnutí japonského Pioneeru ukončit výrobu HD televizí vyvolalo smutek u mnoha příznivců špičkových plazmových modelů, zároveň vyvstala otázka, kdo se pokusí zaujmout místo pomyslné jedničky mezi výrobci PDP obrazovek. Na toto místo evidentně aspiruje také japonská společnost Panasonic a umožnit jí to má její „královská“ řada Viera Z1.

Panasonic v červnu začne prodávat v USA větší 54“ (137 cm) model TC-P54Z1, přičemž na o něco menší 46“ (117 cm) si ještě počkáme (evropská verze budou TX-P54Z1 a TX-P46Z1). Ačkoli si Z1 u nás ještě nekoupíme, můžeme na cenu usuzovat z doporučené koncové ceny v USA, která je u uvedené 54“ verze 6000 dolarů, což je částka pozoruhodná i v této kvalitativní kategorii. Lze předpokládat, že u nás bude k dostání za cenu kolem 150000 korun, respektive kolem 5000 euro na Slovensku.

Za tuto sumu ovšem zákazník dostane to nejlepší, co současné plazmové televize nabízejí, k tomu navíc velmi propracovaný design s jen jeden palec (~2,5 cm) tenkou obrazovkou, což dělá tyto televize ideální pro zavěšení na stěnu. Pohodlné rozmístění i využitelnost zvyšuje také podpora bezdrátového HDMI pro přenos HD videa v plné kvalitě. Jak je nyní u lepších televizí zvykem, tuner pro zpracování televizního signálu i většina konektorů jsou umístěny v externím boxu.

Parametry Neo PDP obrazovky jsou ohromující, nabízí statický kontrast 40000:1 a dynamický až 2000000:1. Konektivita zahrnuje kromě již zmíněného bezdrátového HDMI také DLNA kompatibilní ethernetový port pro přehrávání videa (včetně DivX formátu), hudby i obrázků z lokální sítě i internetu, obdobně lze přehlížet i obsah SD karet (H.264 HD video).

Další funkce zahrnují plynulé přehrávání kinofilmů 24p Cinematic, THX, nastavení barevného prostoru i řady dalších parametrů obrazu.

 

Panasonic P54Z1

Panasonic P54Z1

Panasonic P54Z1 
Komentáře