People of Lava uvádí první HDTV s Androidem

AudioVideo |

Švédská společnost People of Lava oznámila designové HDTV televize z řady Scandinavia, které jako první nabídnou OS Android.

People of Lava uvádí první HDTV s AndroidemO high-definition televizi využívající mobilní operační systém Android se diskutuje poměrně dlouho, první takové televize se však objevila až nyní. A kupodivu se o ní nezasloužil žádná velká firma jako Philips, Sharp nebo Samsung, ale u nás relativně málo známý švédský výrobce designové spotřební elektroniky People of Lava.

Výrobce označuje nové LCD televizory jako Scandinavia, i přesto je však hodlá vyvážet i mimo hranice severských zemí (jen doufejme, že se nedočkáme kvality ve stylu Ikei). První televizor z řady bude mít úhlopříčku 42“ (106 cm), postupně k ní přibudou i větší verze - 47“ a 55“ (119 a 139 cm).

Všechny nabídnou LCD panel neupřesněného typu s Full HD rozlišením 1920x1080 bodů a plnohodnotným LED podsvícením s udávaným statickým kontrastem slušných 1300:1 (pozor, nejde o marketingový 'dynamický' kontrast dosahující absurdních hodnot), neví se ale, zda bude umožňovat lokální regulaci jasu. Menší model má mít maximální jas 450 cm/m2, dva větší pak 500 cd/m2.

Operační systém je speciálně pro HDTV přizpůsobený Android, který nabídne snadný přístup na webové stránky jako YouTube, Google Maps, Google Mail, Facebook, Twitter aj., k dispozici bude i plnohodnotný webový prohlížeč. People of Lava Scandinavia bude pohánět ARM procesor Cortex A8, což je ten samý, které používá Apple ve svém iPhone 3GS.

Televize nabídne tři HDMI porty i USB pro přehrávání multimediálních souborů z připojeného disku, samozřejmostí je Ethernetová přípojka a Wi-Fi.

Použitý styl je minimalistický a výrobce zmiňuje „přírodní materiály“, takže rám by mohl být z keramiky. Na tento designový kousek se můžeme těšit v září (september), koncová cena se má pohybovat mezi 2000 a 2500 euro (~51000 až 64000 korun).

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia
Komentáře