Philips TV v kino formátu 21:9

AudioVideo |

Společnost Philips chce potěšit příznivce širokoúhlého kino formátu uvedením nové ultra-širokoúhlé televize Philips Cinema s rozlišením 2560 x 1080 bodů.

Philips TV v kino formátu 21:9Trh s HD televizemi se hýbe rozhodně více, než například trh počítačových monitorů, do zápasu mezi LCD a DPD (plazma) zobrazovacími technologiemi se nyní tlačí OLED. Je tedy dosti těžké něčím novým zaujmout, nicméně Philipsu se to podařilo oznámením nové řady LCD televizí Cinema, které budou mít poměr stran 21:9. Jak název napovídá, Philips se inspirovat formátem filmových pláten 2,39:1.

Jestli jste si to právě spočítali, tak jste došli k závěru, že 21:9 neodpovídá přesně 2,39:1, je to 2,33:1. To ale nevadí, protože ve skutečnosti neexistuje ani jednotný filmový formát, některé filmy mají poměr ještě větší, jiné mírně menší. Philips Cinema tedy bude mít zřejmě možnost buď zobrazit originální film v přesném poměru, kdy budou po stranách vznikat černé pruhy, či spíše bude používat propracované převzorkování, aby film do poměru stran 21:9 vměstnala.

První model v řadě má úhlopříčku obrazu 56 palců (142 cm) a rozlišení 2560 x 1080 bodů. Televizor je vybaven oblíbenou přisvětlovací technologií Ambilight, která jasně dokazuje zaměření televizoru na segment náročných (a movitých) filmových příznivců.

Dobré v tomto ohledu je, že mnohé high-definition Blu-ray filmy jsou již nyní nabízeny ve dvou variantách, tedy 16:9 i originálním filmové, který se právě blíží 21:9.

56“ Philips Cinema dorazí na trhu ve druhém čtvrtletí za zatím neupřesněnou cenu.

Philips Cinema

Philips Cinema

Philips Cinema

Philips Cinema

Philips Cinema

 
Komentáře