Plazmové obrazovky z kontinentální Číny

AudioVideo |

Čínský trh s high-definition televizemi má velký potenciál, tamní společnost Anhui se proto do března 2011 chystá začít s výrobou plazmových displejů.

Plazmové obrazovky z kontinentální ČínyPodle informací čínského webu jfdaily.com se společnost Anhui chystá začít vyrábět plazmové (PDP) televizní obrazovky přímo v kontinentální Číně. K tomu získá od japonské společnosti Hitachi za v přepočtu 292,6 miliónu amerických dolarů (~5,3 miliardy korun, ~200 miliónů euro) zařízení pro výrobu plazmových obrazovek.

To znamená první výrobu tohoto druhu v kontinentální Číně a to s kapacitou přibližně 1,5 miliónu displejů ročně, jejich velikosti zřejmě bude 42“, 50“, 60“ a 85“. Do plného provozu by továrna měla být uvedena v březnu 2011 (marec).

Jde o projev důvěry výrobců v čínský trh s HD televizemi a jeho růstový potenciál, Anhui evidentně předpokládá, že postupně porostou nároky spotřebitelů na kvalitu obrazu i velikost televizí. Letos zaznamenal čínský trh velký růst prodeje LCD televizí, ovšem hlavně těch menších a levnějších.
Komentáře