Polská veřejná televize na satelitech ASTRA

AudioVideo |

Společnost SES ASTRA oznámila, že polská veřejnoprávní televize Telewizja Polska SA (TVP) spustí nekódovanou (free-to-air) platformu na satelitech ASTRA.

Polská veřejná televize na satelitech ASTRATVP tímto rozšířila smluvní přenosovou kapacitu s využitím dvojice transpondérů na hlavní orbitální pozici ASTRA 19,2° východní délky. TVP využívá tuto přenosovou kapacitu již od roku 2005. TVP je největší veřejnoprávní vysílací společností ve střední a východní Evropě.

TVP na základě nové smlouvy využije tzv. spot beam družice ASTRA 1KR. Díky tomu bude TVP moci vysílat všechny své programy na polském trhu nekódovaně. Nabídka TVP na satelitech ASTRA bude zahrnovat kompletní balíček programů TVP, včetně TVP 1, TVP 2, TVP INFO, TVP POLONIA, TVP KULTURA, TVP SPORT, TVP HISTORIA a TVP HD. TVP zvažuje i volitelnou nabídku dalších placených televizních programů.

Piotr Farfal, prezident Telewizja Polska, uvedl: „Dohoda se společností SES ASTRA umožní milionům polských zákazníků sledovat všechny veřejnoprávní televizní programy polské televize v té nejvyšší digitální kvalitě. Předmětná smlouva je milníkem v digitalizaci na území Polska.“

Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA, k tomu uvádí: „Nesmírně nás těší, že jsme rozšířili stávající smlouvu s tak silným partnerem, jakým je TVP. Nová smlouva znamená posílení spolupráce s SES ASTRA a umožní nám pokračovat v budování strategického postavení v Polsku, které je jedním z nejvýznamnějších trhů východní Evropy.“
Komentáře