Popcorn Hour C-200

AudioVideo |

Společnost Syabas Technology uvádí výborně vybavený streamer Popcorn Hour C-200, který navazuje na úspěšný model Popcorn Hour A-110.

Popcorn Hour C-200Značka Popcorn Hour není u náš příliš známá, což je zřejmě způsobeno slabší marketingovou činností českého distributora. Přitom navzdory názvu evokujícímu korpulentní americkou domácnost sledující nekorpulentní americké herce ve svém oblíbeném seriálu se jedná o bohatě vybavené streamery, respektive video a audio přehrávače. C-200 není výjimkou a jeho širokou podporu funkcí a formátů by mohl leckterý konkurent závidět.

Popcorn Hour C-200 streamuje video, hudbu a fotografie z internetu, z lokální sítě, přehrává obsah z optické mechaniky nebo z integrovaného pevného disku. Lze například přímo přistupovat k video z YouTube, z rkanálů CNN, k audio z iPodcast, CNN, BBC a prohlížet obrázky na webech Flickr, Picasaweb a další. Dále si můžete přečíst zprávy z RSS, například Yahoo.

Podporované multimediální formáty zahrnují kontejnery MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, ADF, WMV, MKV (Matroska), MOV, MP3, WMA, FLAC, OGG, AAC, M4A, WAV. Konkrétně pak kodeky například XVID (běžné rozlišení i high-definition), MPEG1, MPEG2, MPEG4.2, MPEG4.10 (H.264), WMV9, Dolby Digital, DTS, Vorbis. Z grafických formátů jsou to ty nejrozšířenější JPEG, PNG, GIF a BMP, samozřejmé jsou titulky SRT, MicroDVD SUB, SSA a SUB/IDX. C-200 umí i pass-through DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus a Dolby True HD. Z DRM formátů podporuje streamer Cardea DRM a
Janus DRM.

Vepředu je prostor na instalaci pevného disku či optické mechaniky, ať již jde o DVD či Blu-ray. Ve druhém případě nabízí spolu s připojením alespoň 1GB USB flash disku podporu pro BD Live funkcí (C-200 umí i AVCHD). Vedle přímé instalace mechaniky lze další datová zařízení zapojit přes jeden z pěti (!) USB portů, dva jsou vepředu, dva vzadu a jeden uvnitř.

Připojení dále zahrnují HDMI 1.3 s deep colour, 12bitovým xvYCC procesingem a HDCP 1.2. Samozřejmostí je komponentní a kompozitní video, S-Video, stereo audio, optické digitální audio, 1000Mbit ethernet, 2xSATA a miniPCI MII interface pro volitelnou instalaci Wi-Fi karty.

C-200 má nový jasnější a větší informační displej s rozlišením 192x64 a nastavitelným jasem, což je velmi vítaná funkce. Do technické výbavy spadá 512 MB operační paměti a 256 MB vnitřní flash paměti.

Rozměry jsou 42,5x29x8 cm a hmotnost 3,7 kg. Vzhledem k podporovanému napětí až 240V je streamer evidentně připraven i k distribuci v Evropě, prodávat by se však měl začít nejprve v USA za doporučenou cenu 300 dolarů (~6000 korun, ~220 euro).


Popcorn Hour C-200
Komentáře