Přehrávač vyšší třídy Emgeton CULT E

AudioVideo |

MP3 přehrávač Emgeton CULT E10 představuje moderní, stylový a výborně funkčně vybavený přístroj za výhodnou cenu.

Přehrávač vyšší třídy Emgeton CULT EBell Technology uvádí na trh nový MP3 přehrávač Emgeton řady CULT s označením E10. Tento přehrávač vyšší střední třídy nabízí, stejně jako jeho předchůdce E9, vyváženou kombinaci obliíbených parametrů a funkcí, jako zejména kvalitní konstrukci, stylový vzhled, bohatou sbírku funkcí, kompletně české prostředí a skvělou cenu.

Stejně jako u většiny ostatních MP3 přehrávačů značky Emgeton od střední třídy směrem výše je základem přístroje precizní a kvalitní kovová konstrukce zvyšující jeho odolnost (oproti přehrávačům s plastovým tělem) při náhodných otřesech či menších pádech. Speciální matná povrchová úprava navíc snižuje výskyt otisků a škrábanců, které se postupně objevují při běžném používání. Emgeton CULT E10 je kompaktní, lehce padne i do menší dlaně, přitom na jeho těle nechybí prostor pro dostatečně velká ergonomická tlačítka; ta jsou zapuštěná takřka do úrovně okolního povrchu. Na pohodlné ovládání přístroje si jeho uživatel bohatě vystačí s pěticí obsažených tlačítek, sbírku kláves pak kompletuje posuvník na pravém boku pro zámek kláves.

Většinu prostoru čelní strany přehrávače vyplňuje 2,4" QVGA (320x240) LCD displej, na němž lze sledovat nejen krátké videoklipy, ale klidně i celé filmy. Displej zdobí také vnitřní prostředí, v němž jako již tradičně u přehrávačů s logem Emgeton mohou uživatelé počítat s bezchybnou češtinou jak v samotné nabídce, tak v ID3 popiscích či textových souborech. Přístroj má širokou podporu formátů a flash paměť o velikosti až 16 GB, výrobce také slibuje výborná značková sluchátka.

Ve sbírce podporovaných formátů souborů proto nechybí ani audio formát FLAC, s nímž dokáže pracovat pouze málo přehrávačů na trhu. Další předností přehrávače je slot pro paměťové karty typu microSD, díky němuž mohou majitelé modelu CULT E10 dále rozšířit vnitřní paměť až o dalších 16 GB.

Přistroj kromě hudby a videa pracuje i s obrázky a textovými soubory. Chybět samozřejmě nemůže FM rádio s velmi citlivým tunerem a možností nahrávání vysílání. K poslechu zvukových stop dokonce uživatelé nepotřebují ani připojit sluchátka, ve výbavě je totiž vestavěný reproduktor. Mezi další užitečné funkce lze zařadit např. diktafon, foto album, vestavěnou hru Tetris, průzkumník souborů, stopky či kalendář.

Doporučená CULT E10 je 2300 korun včetně daně za 8GB verzi (~89 euro) a 3000 korun za 16GB verzi (~115 euro).

Emgeton CULT E10

Emgeton CULT E10

Rozměry vך×h [mm]

85,5 × 48 × 11

Hmotnost [g]

54 (včetně akumulátoru)

Akumulátor

Li-Pol, 650 mAh

Doba přehrávání[h]

až 10 (audio), až 5 (video)

Displej

2,4" aktivní QVGA TFT LCD, 262 tisíc barev, rozlišení 240 × 320 bodů

Vnitřní paměť

flash, 8GB/16GB (možnost uložení až 5 000 souborů)

Slot pro paměťovou kartu

ano, microSD (do velikosti 16 GB)

Podporované video soubory

AVI, MP4, 3GP, MPG, FLV, RM, RMVB, WMV

Podporované zvukové soubory

MP3 (VBR) 8~320 Kb/s, WMA (VBR) 8~340 Kb/s, WAV, FLAC, APE, OGG

Další formáty podporovaných souborů

JPG, GIF, BMP, PNG a TXT

Připojení

miniUSB (podpora USB Host a Flash disk), 3,5mm jack

Možnost aktualizace firmware

ano

ID3 popisky

ID3V2, ID3V1, podpora českých znaků

FM rádio

ano, frekvenční rozsah 87,5~108 MHz, možnost nahrávání vysílání

Frekvenční rozsah

20 Hz ~ 20 kHz

Odstup signál-šum

85 dB

Výstupní výkon

15 mW + 15 mW

Další funkce

vestavěný reproduktor pro hlasitý poslech, diktafon, ekvalizér (včetně uživatelského pětipásmového profilu a zvukových efektů MSPlayFX), automatické vypnutí, foto album, průzkumník souborů, kalendář, stopky, hra Tetris

Příslušenství

stereofonní sluchátka, USB kabel, nabíječka, CD, manuál
Komentáře