Přenosná 720p LCD televize Grundig Leemaxx

AudioVideo |

Chcete si přivést televizi na dovolenou či na chatu? Potom by se vám mohla líbit 18,5“ 3 kg vážící novinka z dílny německého výrobce Grundig s HDMI i USB.

Přenosná 720p LCD televize Grundig LeemaxxPřenosné televize nejsou něčím novým, už v době klasických CRT obrazovek se vyráběly, ale teprve LCD technologie dala skutečně vhodné podmínky pro snadno mobilní televize. Hodí se všude tam kam, si chcete televizi přivést a zase odvést, tedy například na dovolenou či na chatu, kde hrozí vykradení.

Novinka Grundig Leemaxx představuje zajímavý kompromis mezi sice lehkými, ale zase příliš malými televizory s obrazovkou jako mají netbooky a mezi běžnými televizemi, které lze stěhovat, ale rozhodně nikoli snadno a často.

Grundig Leemaxx má hmotnost jen 3 kilogramy, LCD TN obrazovku s úhlopříčkou 18,5“ (47 cm) a rozlišení 1366x768 bodů, což sice není Full HD rozlišení, ale na „HD Ready“ 720p to zvládne bez převzorkování a vzhledem k velikosti displeje je to rozlišení optimální. Maximální jas obrazovky je dostatečných 250 cd/m2

V Leemaxxu je MPEG4 DVB-T tuner i CI slot, 2x 3W integrované stereo reproduktory a to vše v bílém rámu s hezky zaoblenými hranami, což zmenšuje možnost poškození při přenášení. Spotřeba je 30 W, v pohotovostním režimu 1,2 W.

Konektory zahrnují HDMI, S-Video, PC VGA (D-Sub), SCART, kompozitní video, porty pro připojení kamery, dokonce i USB pro přímé prohlížení fotografií a přehrávání video a hudby z USB disku - podporované formáty jsou MP3, JPEG, PNG, 3GP, MOV, MPEG, MKV kontejner a další. Televizi lze použít i jako počítačový monitor, pro což má i speciální herní režim, který pravděpodobně vypíná úpravu obrazu běžné pro filmy a televizi.

Zájemci si budou moci televizi za pár dní prohlédnout na veletrhu spotřební elektroniky IFA 2009 a v prodeji bude bude od září (september) v bílé a černé variantě za doporučenou koncovou cenu 400 euro (~10400 korun).

Grundig Leemaxx
Komentáře