Problém s černou v PDP HDTV Panasonic - šedne

AudioVideo |

Čím dál více uživatelů si stěžuje, že zpočátku hluboká černá v plazmových televizích Panasonic se stává světlejší a to zdánlivě z ničeho nic.

Problém s černou v PDP HDTV Panasonic - šedneWeb engadget.com informoval o stále častějších stížnostech na kvalitu černé barvy plazmových obrazovek Panasonic Viera. Nespokojí uživatelé se ozývají zejména na známém diskuzním fóru AVSForum, kde zmiňují, že problém se stává vážnější spolu s délkou používání televizoru (například zde).

Když si koupíte televizor s plazmovou (PDP) obrazovkou Panasonic, na které je jejich výrobce tak hrdý, má vynikající hlubokou černou, kterou jí může většina LCD obrazovek oprávněně závidět, a díky které získává tak příznivé recenze. Jenže postupně, spolu s tím, jak dlouho je televizor v provozu, začíná vyhlášená černá blednout, stává se světlejší.

Panasonic o tomto chování ví a vlastně jde o plánovaný postup. Ve své odpovědi serveru CNET Panasonic uvádí, že aby se dosáhlo optimálního výsledku po dobu celé životnosti obrazovky, mají plazmové HDTV Panasonic integrovanou automatickou funkci, které postupně zvyšuje vnitřní napětí a to na základě počtu hodin provozu. Jako následek jas obrazovky postupně roste. Nejnovější plazmy Viera budou mít tento mechanizmus upravený, aby se napětí zvyšovalo v menších přírůstcích, takže změna bude pozvolnější.

"In order to achieve the optimal picture performance throughout the life of the set, Panasonic Viera plasma HDTVs incorporate an automatic control which adjusts an internal driving voltage at predetermined intervals of operational hours. As a result of this automatic voltage adjustment, background brightness will increase from its initial value ... The newest Viera plasma HDTVs incorporate an improved automatic control which applies the voltage adjustments in smaller increments. This results in a more gradual change in the Black Level over time."

To sice vysvětluje, že existuje mechanizmus k udržení stálého jasu motivovaný zřejmě obavou ze ztráty intenzity bílé, na druhou stranu to ale nevysvětluje, proč je to nastavené tak špatně, že to má negativní vliv na černou, ani co s tím hodlá Panasonic dělat u již prodaných televizí. Doufejme, že to vyřeší jen jednoduchá aktualizace firmware, Panasonic totiž není znám jako společnost, která by takové věci nechávala bez odezvy.

Navíc aby to bylo více matoucí, některé modely jsou postiženy více a některé méně a někteří uživatelé dokonce tvrdí, že jejich Viery postižené nejsou.

Uvidíme, jak se k tomu nakonec Panasonic postaví a jak dopadne změna u nových PDP HD televizích Viera.

Edit: Pokračování problému v článku Panasonic neopraví problémy svých PDP televizí.
Komentáře