Propracovaná autorádia Xplod od Sony

AudioVideo |

Sony uvádí dvě nová stylová a technologicky bohatě vybavená autorádia Xplod s funkcí USB 1-wire pro snadné připojí řady hudebních přehrávačů pomocí USB. Snadno zvládnou MP3, WMA i AAC, vybrané modely i klasická hudební CD.

Propracovaná autorádia Xplod od SonyFunkce „USB 1-wire“ znamená, že je pro různé hudební přehrávače použitý jediný port. 
Když se například budou chtít vaši přátelé podělit o svou nejnovější hudbu, nezáleží na tom, jestli ji mají uloženou na USB paměťovém médiu, v iPodu, iPhonu nebo Walkmanu. Jednoduše se připojí ke stejnému USB vstupu. USB 1-wire port nabízí kromě snadného připojení také možnost dobíjení a ovládání kompatibilních hudebních přehrávačů z čelní jednotky (alespoň u většiny přehrávačů, zejména těch novějších).

CD/MP3/WMA/AAC přehrávač CDX-GT930UI má navíc výklopný odnímatelný panel s velkým čtyřřádkovým displejem. Dalšími modely s portem USB 1-wire v řadě GT jsou CDX- GT730UI, CDX-GT630UI , CDX-GT530UI a CDXGT430UI.

Zvýšení bezpečí na cestě zajišťuje také integrovaná technologie Bluetooth. Kromě funkce bezdrátového přenášení hudby to znamená i možnost telefonovat a přijímat hovory „hands-free“. Když vám zazvoní telefon, přehrávaní hudby se automaticky zastaví a vy můžete díky vestavěnému mikrofonu mluvit s volajícím, aniž byste se museli přestat plně věnovat řízení. USB 1-wire a Bluetooth mají modely MEX-BT5700U, MEX-BT4700U a MEX-BT3700U. Nejvyšší model řady Xplod, MEX-BT5700U, je vybaven funkcí přístupu k telefonnímu seznamu PBAP (Phonebook Access Profile), která přenáší informace ze seznamu kontaktů v Bluetooth telefonu na čtyřřádkový displej a umožňuje ovládání prostřednictvím čelní jednotky. Externí mikrofon, kterým je tento model vybaven, ještě zvyšuje pohodlí při jeho používání.

Sony MEX-BT5700U


Všechna nová autorádia jsou vybavena technologiemi Sony Digital Music Plus Advanced (DM+ Advanced), ZAPPIN a Quick-BrowZer. Sony slibuje, že funkce DM+ Advanced dokáže komprimované MP3 soubory „oživit“ tím, že dopočítává při kompresi ztracené frekvence. Funkce se automaticky optimalizuje pro jakýkoli datový tok (bitrate). Quick-BrowZer pomůže najít soubory uložené v digitálních přehrávačích, na MP3 či CD discích. Prohledávat je můžete podle interpreta, alba, žánru, playlistu, souboru nebo složky. Stačí pouhé otáčení ovladače hlasitosti. Výběr pak provedete snadno pomocí jeho stisknutí. A když si nevíte rady s tím, co zrovna poslouchat pomůže vám ZAPPIN. Stisknutím jednoho tlačítka spustíte procházení hudební kolekce a přehrávání úryvků jednotlivých skladeb, abyste si mohli vybrat přesně podle vašeho gusta.

Autorádia Sony Xplod nabízejí kvalitní zvuk jak jsme u Sony zvyklí a snadnou konektivitu. Během jízdy si tak budete moci vychutnat nejen výkon, ale i bezproblémové propojení s dalšími zařízeními a uživatelsky příjemný design.

MEXBT5700 bude na českém trhu k dispozici od června tohoto roku. CDXGT930UI je již v prodeji.


 Sony CDX-GT930UI
Komentáře