Receiver Yamaha RX-V1065

AudioVideo |

Japonská Yamaha připravil pro náročnější zákazníky nový receiver RX-V1065, který zaujme výkone přes 100 W na kanál.

Receiver Yamaha RX-V1065Společnost Yamaha je známá především jako výrobce A/V receiverů s dobrým poměrem ceny a výkonu. To však neznamená, že by se jednalo o nějaké nevýkonné „ekonomické“ modely. Naopak nový 7.2 kanálový RX-V1065 je určen těm, kteří požadují pořádný výkon, na každém ze sedmi kanálů poskytuje výkon až 105 W. 

Receiver samozřejmě umí upscaling videa v nižším rozlišení na Full HD 1080p, ve výbavě má plnou podporu HD zvukových kódování (Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus a DTS-HD High Resolution Audio), HD rádia, XM/Sirius satelitního rádia, připojit lze snadno iPod přes YDS-11 Universal Dock a různé přístroje přes Bluetooth (A2DP).

Mezi konektory jsou čtyři vstupy HDMI, což je dostatek například pro paralelní připojení Blu-ray přehrávače, herní konozole a samozřejmě televize. Přes USB na předním panelu lze přehrávat hudbu (WAV, MP3, WMA) z připojených přehrávačů či externích disků. HDMI výstup je však jen jeden, což je škoda.

Yamaha dále u novinky vyzdvihuje Digital ToP-ART a High Current Amplification technologie pro zpracování signálu, Deep Colour (30/36 bit), 120Hz/24Hz obnovovací frekvence a „Auto Lip-Sync kompenzaci“ pro automatickou synchronizaci zvuku a videa, tedy pro předcházení jakýchkoli problémů v této oblasti. RX-V1065 má speciální technologii „Compressed Music Enhancer“, která by měla obnovit všechny ztracené detaily komprimované hudby a hudby ripnuté z CD. Samozřejmostí v této kategorii receiverů je nastavení audio výstupu podle akustických parametrů místnosti, Yahama tuto funkci nazývá Parametric room Acoustic Optimizer.

Přesnou dostupnost výrobce nespecifikoval, za to specifikoval cenu 1000 amerických dolarů (~19000 korun, ~720 euro), na výběr je ze stříbrné a černé.

Yamaha RX-V1065

Yamaha RX-V1065

Související články
Komentáře