Se Samsungem HMX-U10 rychle na YouTube

AudioVideo |

Samsung uvádí kompaktní kameru, která umí pořizovat 10 Mpix fotografie, natáčet HD video a toto snadno nahrávat přímo na YouTube.

Se Samsungem HMX-U10 rychle na YouTubeXMX-U10 je tenká, malá, lehká a snadno přenosná (=kompaktní) HD kamera s pevným fokusem, která zaujme hlavně ty zákazníky, kteří chtějí rychle natáčet běžné denní příhody a to přístrojem, který nemusí nosit v zvláštní tašce, který si mohou strčit do kapsy či do kabelky a od kterého nečekají profesionální kvalitu záznamu. A pak nahrané video rychle nahrát na YouTube, aby mohli potěšit co nejširší okruh diváků.

K tomu je vybavena 1/2,3“ CMOS optický senzor s rozlišením 10 megapixelů, což je zároveň i maximální rozlišení statických snímků. Video lze nahrávat až do Full HD rozlišení 1920x1080 bodů ve formátu H.264, záznamy jsou ukládány na SDHC paměťové karty.

K prohlížení a úpravě video i fotografií slouží 2“ LCD displej na zadní straně kamery, po připojení k počítači USB kabelem pak můžete záznamy nahrávat přímo na YouTube přes software Samsung Intelli-studio, ten se pravděpodobně postará i o převzorkování videa do nižšího rozlišení, aby jeho odesílání netrvalo věky.

Naneštěstí není známo, zda kamera obsahuje i stabilizaci obrazu, což je dnes při nahrávání HD videa takřka nutnost.

Rozměry kamery jsou 56x103x15,5 mm a hmotnost jen 95 gramů a cena 200 dolarů (~3800 korun, ~145 euro) rozhodně nezpůsobí vykrvácení rodinného rozpočtu. K dostání v září (september) ve čtyřech barvách - černé, bílé, červeno-hnědé a světle zelené.

Samsung HMX-U10

Samsung HMX-U10

Samsung HMX-U10

Samsung HMX-U10
Komentáře