Sedmkrát domácí kino Sony

AudioVideo |

Společnost Sony uvádí rozsáhlou řadu Blu-ray domácích kin, obsahující sedm nových modelů snad pro každého uživatele, od nejnáročnějších až po ty požadující prostorově a cenově úsporný systém.

Sedmkrát domácí kino SonyTři domácí kina „vše v jednom“ stojí v čele nové řady s vlastnostmi jako je 1080p Full HD video, zvýšení rozlišení na 1080 při přehrávání DVD, virtuální 7.1-kanál – který zaplní místnost zvukem a nikoliv reproduktory – se zadními bezdrátovými reproduktory. Další čtyři domácí kina kombinují Sony přehrávač Blu-ray Disc BDP-S360 se sestavou stylových a výkonných reproduktorů, alespoň podle Sony.

Jak BDV-E300, tak i BDV-E800W nabízí výkon 1000 W díky digitálnímu zesilovači S-Master společnosti Sony. Podporují také funkce BD-Live, která zpřístupňuje doplňkové informace a bonusový materiál, nebo obraz 24p s technologií x.v.Colour umožňující sledovat filmy plynule filmy s 24 snímky za sekundu. Systémy také podporují dekódování zvuku Dolby TrueHD a DTS-HD MA se systémem Digital Cinema sound.

Nová domácí kina také převzorkovávájí filmy ve formátu DVD na Full HD rozlišení, čížm by měly zvyšovat jejich kvalitu, dále obsahují virtuální 7.1 zvuk, který vyplní celou místnost, aniž by bylo nutné v ní rozmístit řadu reproduktorů. Kromě toho je skutečné 7.1 nastavení možné i pomocí bezdrátové sady WAHT-SBP1, která je dodávána s jedním zesilovačem a dvěma přídavnými reproduktory.

Systém BDV-E300 společnosti Sony využívá pět kompaktních satelitních reproduktorů pro hlavní kanály a výkonný subwoofer. Dále nabízí bezdrátový provoz zadních reproduktorů s přidáním volitelného zesilovače WAHT-SA1.

Systém BDV-E800W vyčnívá se svými čtyřmi hlavními reproduktory, postavenými na podlaze pro přední a zadní levý a pravý kanál, subwooferem o stejně vysokém výkonu a bezdrátovými zadními reproduktory jako standardním vybavením.

Technologie BRAVIA Sync umožňuje provoz celého systému s jediným dálkovým ovladačem. Ten pomocí funkce Digital Cinema Auto Calibration nastavuje zvuk automaticky tak, aby vyhověl potřebám místnosti a dokonce i poloze posluchače. Digital Media Port zase umožňuje připojení Walkman a iPod přehrávačů, mobilních telefonů a Bluetooth stereo zařízení pro přehrání na nich uložených souborů v televizi.

Systém BDV-Z7 nabízí většinu funkcí a parametrů jako mají dva výše uváděné systémy, ovšem v elegantním a kompaktním 2.1-kanálovém formátu, vytvářejícím prostorový zvuk využitím technologie S-Force Front Surround. To by mělo docílit pocit virtuálního 5.1 prostorového zvuku, aniž by bylo nutné instalovat zadní reproduktory. Tento systém se hodí pro menší místnosti, kde chcete udržet počet reproduktorů na absolutním minimu.

Výkon 350 W, funkce BD-Live, obraz 24p s technologií x.v.Colour, Full HD rozlišení, nejnovější HD audio kodeky, zvýšení rozlišení na 1080 při přehrávání DVD, funkce IA Sync a Digital Media Port jsou ve výbavě tohoto kompaktního modelu BDV-Z7 s dokonalým výkonem pro spotřebitele. 

Základem čtyř dalších domácích kin je přehrávač Blu-ray Disc BDP-S360. BDV-360FS je 400W 2.1-kanálový systém o výkonu 400W s technologií S-Force Front Surround, zatímco BDV-360IS využívá pět malých reproduktorů Sony o velikosti golfového míčku, což ovšem nebrání přenosu věrného prostorového zvuku.

HTP-BD36SS je systém o výkonu 1000W využívající kompaktní satelitní reproduktory a je připraven k použití a provozu zadních bezdrátových reproduktorů s volitelným zesilovačem, kdežto systém HTP-BD36SF uplatňuje tentýž koncept a spojuje ho se čtyřmi reproduktory, postavenými na podlaze pro přední a zadní levý a pravý kanál.

Dostupnost ani ceny, nejsou známy, nicméně se novinky na trhu zřejmě objeví co nevidět a za poměrně přijatelné ceny.

Sony BDV-E800W

Sony BDV-Z7

Sony HTP-BD36SS
Komentáře