Šest BDXL HDD rekordérů Panasonic

AudioVideo |

Panasonic ohlásil šest HDD videorekordérů série Diga vybavených i možností nahrávat data na BDXL disky.

Šest BDXL HDD rekordérů PanasonicBDXL, čili Blu-ray Disc XL, formát je čím dál oblíbenější, alespoň ze strany výrobců elektroniky. Nejnověji ohlásil Panasonic šest nových BDXL rekordérů, které kromě přehrávání BDXL, Blu-ray, a pravděpodobně i DVD, nabídnou i duální tuner, díky kterému lze zároveň sledovat vybraný televizní program a jiný nahrávat na integrovaný pevný disk o velikosti 500 GB až 2 TB. A odtud lze záznamy přenést na BDXL disky.

BDXL umožňují uložit až 100 GB dat na jednostranné optické disky, což zní velmi lákavě co se týče archivace dat, ať již běžných, tak pravděpodobně zejména nahraných filmů, seriálů a jiných televizních pořadů. Nicméně zájem filmových studií o tento nový formát vypadá zatím spíše vlažně, nicméně možná při dostatečné zákaznické vybavenosti se dočkáme na BDXL 3D filmů či běžných filmů s více vystříhanými scénami, popřípadě rovnou více filmů na jednom optickém disku.

Z nových modelů (DMR- BR590, BW690, BW890, BWT1100, BWT2100, BWT3100) umí tři nejvyšší také přehrávat 3D video. Na trhu se všechny objeví v Japonsku 15. září, cena ani dostupnost v zámoří zatím nejsou známy.

Panasonic BDXL

Panasonic BDXL
Komentáře