Sharp Aquos DX - první malá televize s integrovaným Blu-ray

AudioVideo |

Sharp Aquos DX je první malý HD televizor s integrovaným Blu-ray přehrávačem. Nepříjemným překvapením je však jeho rozlišení.

Sharp Aquos DX - první malá televize s integrovaným Blu-rayNovinka z dílny japonské firmy Sharp Aquos DX je malý HD televizor s úhlopříčkou jen 20“ (50 cm). Malá velikost ovšem nemusí být na překážku, ne ve všech místech se lidé chtějí dívat na televizi z několika metrů. Dalším velkým plusem je integrovaný Blu-ray přehrávač, což ocení zejména lidé, kteří chtějí mít nákup televize a přehrávače co nejjednodušší a také se chtějí vyvarovat starostí s propojováním jednotlivých přístrojů.

Velkým minusem novinky je ale rozlišení pouhých 1366x768 bodů, což přibližně odpovídá „HD Ready“ 720p. Je skutečnou záhadou, proč Sharp dává k takovéto obrazovce Blu-ray přehrávač (podporující i DVD), který je přeci určen speciálně pro filmy ve Full HD rozlišení 1920x1080 bodů (1080p). Kdo se chce dívat na něco menšího, tomu stačí klasické DVD (respektive DVD s DivX ve vyšším rozlišení). Pravdou je, že 20“ obrazovky s rozlišením 1920x1080 se nevyrábějí, nicméně 22“ k dostání jsou, a nebyl by tedy problém takovou použít.

Televize má samozřejmě digitální televizní tuner, udávaný kontrast je 1500:1 (zřejmě statický) a maximální jas 450 cd/m2. Uvedeny budou dvě barevné varianty - černá LC-20DX1-B a bílá LC-20DX1-W. Prodávat se televizor začne nejprve v Japonsku za cenu kolem 32000 korun (~1185 euro). Dostupnost na dalších trzích zřejmě bude záležet na úspěchu u domácích zákazníků.

 

Sharp Aquos DX

Sharp Aquos DX
Komentáře