Sharp a Pioneer společně na Blu-ray trhu

AudioVideo |

Zástupci společností Pioneer a Sharp dnes podepsali konečnou verzi smlouvy o založení společného podniku, který bude podnikat v oblasti optických technologií, hlavně Blu-ray elektroniky.

Sharp a Pioneer společně na Blu-ray trhuDnešní podpis vedení obou japonských firem potvrdil to, co bylo již dříve předjednáno, totiž vznikne společná dceřinná společnost Pioneer Digital Design and Manufacturing Corporation.

Jak už název napovídá, Pioneer v ní převažuje, má v ní podíl 66 procent a Sharp 34 procent. Sídlit bude nová společnost v rámci stávající továrny Pioneer Kawasaki Plant. Základní kapitál je šest miliard jenů (~1,164 miliardy korun, ~43 miliónu euro), v pětičlenném vedení bude mít Pioneer tři manažery, Sharp dva.

Cílem společnosti je koncentrovat aktivity obou mateřských firem v oblasti vývoje a výroby Blu-rey elektroniky, tedy stolních rekordérů a přehrávačů i počítačových mechanik. Trh s BD sice nerostl zdaleka tak, jak doufali někteří manažeři poté, co byl vyřešen souboj Blu-ray a HD DVD o nástupce DVD, roste ale význam přenosu HD videa po internetu i vzduchem v podobě MPEG4 televizního vysílání. Sharp a Pioneer proto spojují síly, aby tak se tak obě firmy zvládly lépe prosadit na trhu.
Komentáře