Širokoúhlý Philips Cinema 21:9 už v červnu

AudioVideo |

Philips zveřejnil datum vydání a cenu své špičkové novinky, HD televizoru s poměrem stran 21:9, který umožňuje sledování filmů jako v kině. Prodávat se začne již v červnu.

Širokoúhlý Philips Cinema 21:9 už v červnuUltraširokoúhlý Philips Cinema s poměrem stran 21:9 umí plně využít plochu pro přirozené promítání filmů v kino formátu 2,39:1. Televizor s úhlopříčkou 56“ a rozlišením 2560x1080 bodů se začne prodávat nejprve již 9. června a to nejprve v Evropě, což je příjemná změna proti stavu, kdy dříve bývalo to nejlepší z audio a video techniky uváděno v Japonsku a USA. To je částečně způsobeno tím, že současná ekonomická situace v USA nepřeje nákupům luxusní techniky, dílem také tím, že Philips je evropská společnost se sídlem v Nizozemí. Je ovšem téměř jisté, že televizor se dříve či později dostane i na mimoevropské trhy.

Předpokládaná doporučená koncová cena je 4000 euro, což to znamená něco kolem 120‘000 korun. Co se na první pohled zdá jako přehnaná suma, to je již na ten druhý odpovídající cena za špičkový televizor s velkým rozlišením a poměrem stran 21:9, který na současném trhu nemá konkurenci. Přitom většina filmů je na HD discích již dodávána i s poměrem stran v původním kino formátu 2,39:1, takže nabídka pro Philips Cinema je připravena. televizor je samozřejmě vybaven i nejnovější variantou atmosférického přisvětlení Philips Ambilight.


Související články:
https://hdworld.cz/audio-video/Philips-TV-v-kino-formatu-21-9-39
https://hdworld.cz/audio-video/Plnohodnotny-filmovy-pozitek-jako-v-kine-117

Philips Cinema 21:9

Philips Cinema 21:9

Philips Cinema 21:9

Philips Cinema 21:9
Komentáře