Sony NEX-VG10 s výměnnými objektivy

AudioVideo |

Sony představila první příruční HD kameru na světě, kamkordér, který nabízí možnost používat výměnné objektivy.

Sony NEX-VG10 s výměnnými objektivyJak lépe oslavit 25 let od uvedení první spotřebitelské kamery značky Sony Handycam, než představením něčeho zcela nového? Tím je Handycam NEX-VG10 s velkým senzorem a výměnnými objektivy.

Svou koncepcí se NEC-VG10 blíží fotoaparátům systému Micro 4/3, které mají velký optický sezor, na který dopadá přímo světlo, nepoužívají tak narozdíl od klasických zrcadlovek pomocné zrcátko. VG10 však nabízí bonus v podobě orientace na natáčení videa a to v patřičném vhodném designu. Jako první Handycam má VG10 výkonný senzor Exmor HD CMOS, který je například používán i v nedávno uvedených malých foťácích NEX-5 a NEX-3 s výměnnými objektivy. Ten dává VG10 možnost natáčet video až ve Full HD rozlišení 1920x1080 bodů s 24 snímky za sekundu (1080p24) či fotit snímky až do rozlišení 14,2 megapixelu.

Používat lze E-mount a A-mount výměnné objektivy, přičemž v základním setu s NEX-VG10 by měl být univerzální 18-200 mm model vhodný pro nejširší rozsah použití. Kamera nabízí 3“ otočný ovládací displej, prostorový stereo mikrofon, stabilizaci obrazu, zpracování signálu pomocí procesoru Bizon a dva sloty na přídavné vybavení. Data jsou ukládána na obligátní formát paměťových karet Sony MS Pro Duo, nicméně naštěstí je možné používat i rozšířenější a dostupnější SDHC/SDXC flash karty.

Sony Handycam NEX-VG10 se začne prodávat v září (sempember), v USA je doporučená cena 2000 dolarů (~40000 korun, ~1570 euro). Dostupnost u nás není zatím upřesněna.

Sony Handycam NEX-VG10

Sony Handycam NEX-VG10

Sony Handycam NEX-VG10

Sony Handycam NEX-VG10
Komentáře