Sony Walkman série X se blíží

AudioVideo |

Společnost Sony vydala další informace o mnohými dychtivě očekávaném mediálním přehrávači Walkman série X, který byl představen na letošním veletrhu CES.

Sony Walkman série X se blížíMezi lákadla přehrávače rozhodně patří 3“ dotyková OLED obrazovka s rozlišením 432x240 bodů (což odpovídá širokoúhlému QVGA). OLED je zkratka pro „organic light emitting diode“ a jde technologii organických krystalů, která nabízí lepší barvy, jas, kontrast i pozorovací úhly než v současnosti převažující LCD, ovšem za zatím stále ještě mnohem vyšší cenu. Proto se využití OLED zatím stále omezuje na menší displeje.

Přehrávač je vysoký přibližně 10 cm, široký 5 cm a 1 cm hluboký, z čehož si lze snadno spočítat, že displej zabírá většinu přední strany. Plusem je, že přístroj má vedle dotykového displeje i klasická ovládací tlačítka na jaká jsem zvyklí u mediálních přehrávačů (včetně například pauzy a ovládání hlasitosti).

Přehrávat lze formáty MP3, Windows Media WMA, AAC a PCM, chybí ale podpora DRM chráněných skladeb zakoupených v iTunes Music Store. Ne že by zrovna to byl v našich krajích významný problém. X-Series nemá velký displej pro nic za nic, umí zobrazit MPEG4 AVC/H.264 a Windows Media video. Přes počítač lze také do X-Series stremovat YouTube klipy.

Sony vybavila NWZ-X1060 velmi slušnými 16, respektive 32 GB paměti, to znamená dostatek místa i pro velmi intenzivní multimediální nadšence.

Přesné datum zahájení prodeje není zatím známo, nicméně by to mělo být za jeden až dva měsíce. Cena v Británii má být 214 liber za 16GB verzi a 283 liber za 32GB (~7100, respektive 9400 korun a 250/330 euro).

Celé specifikace najdete zde.

 

 Sony Walkman NWZ-X1060

Sony Walkman NWZ-X1060 
Komentáře