Spotřební 3D kamera Panasonic HDC-SDT750

AudioVideo |

Panasonic představil první spotřebitelskou kameru schopnou natáčet trojrozměrné video.

Spotřební 3D kamera Panasonic HDC-SDT750Japonský Panasonic je mezi předními společnostmi propagujícími 3D video. Nabízí televizory, profesionální kamery a nyní nově i spotřebitelské kamery pro 3D video. Tedy konkrétně jeden model HDC-SDT750, což je o speciální objektiv upravený model SD700.

Kamera využívá pro záznam 3D filmů nový převodový digitální objektiv, svým rozměrem vzhledem k tělu kamery dosti rozměrný. Pokud byste zrovna nechtěli 3D video či se vám nehodilo tento objemný konvertor sebou nosit, lze ho sundat, kamkordér příručního formátu pak natáčí 2D video ve Full HD rozlišení 1920x1080 bodů s až 50 snímky za sekundu.

Pokud je ale natáčeno 3D video, nemá výsledný obraz Full HD rozlišení, ale poloviční, tedy jen 960x1080 bodů pro každé oko. Pro přehrávání 3D videa je samozřejmě nezbytný 3D televizor nebo projektor (1080p50).

Použitý optický senzor je klasicky tříčipový 3MOS, nabízí hybridní stabilizaci obrazu, to znamená spojenou mechanickou a digitální. Optika je Leica Dicamor (F1,5 – 2,8) s průměrem 46 mm. Kamera umí i fotografie a to v rozlišení až 7,5 megapixelu. Zákazníci zřejmě ocení i prstenec manuálního ovládání, který poskytuje poskytuje jednoduchý způsob ovládání při ostření, zoomování, nastavování expozičních parametrů (clony a rychlosti závěrky) a vyvážení bílé. Použití prstence je výrazně pohodlnější než přístup přes menu či tlačítka. Pro ovládání slouží i 3“ dotykový výklopný LCD displej.

V nabídce najdou zákazníci plnou škálu motivovaných režimů, inteligentní auto a všechny ty věci, které dnes u digitálních kamer nemohou chybět. Mezi ty zajímavé patří i eliminace šumu větru. Zvuk může být i prostorový (údajně 5.1), nicméně ne s nasazeným 3D objektivem.

Dostupnost ani cenu u nás naneštěstí Panasonic nezveřejnil, v USA se kamera začne prodávat v říjnu (október) za 1400 dolarů (~28000 korun, ~1120 euro).

Panasonic HDC-SDT750

Panasonic HDC-SDT750
Komentáře