Superodolný Canon PowerShot D10

AudioVideo |

Canon PowerShot D10 je vodotěsný, nárazuvzdorný fotoaparát, který hravě odolná i mrazu a má i výměnné kryty. Takřka povinná výbava pro extrémní sportovce.

Superodolný Canon PowerShot D10Nový PowerShot D10 z dílny Canonu je určen lidem, kteří fotí v náročných přírodních podmínkách, popřípadě zacházejí se svým foťákem velmi nešetrně. Odolá totiž vodě a to až do hloubky 10 metrů, pádu na tvrdý povrch z výšky jednoho metru a může fotit až do -10 stupňů Celsia.

Ani za výbavu se fotoaparát nemusí stydět, nabízí 12,1 megapixelový senzor s trojnásobným zoomem, optickou stabilizací obrazu a citlivostí až 1600 ISO, což stačí na veškeré běžné fotografování. Ohnisková vzdálenost je 6,2-18,6mm f/2.8-4.9 (ekvivalent u 35mm filmu 35-105mm), informační displej má úhlopříčku 2,5“ s velké pozorovací úhly (Canon tomu říká „PureColor LCD II“). Data lze ukládat na paměťové karty SD/SDHC, MMC, MMC Plus a HC MMC Plus.

Zajímavosti na D10 přidává bohatá nabídka příslušenství, v níž rozhodně vyčnívají výměnné kryty. Je libo univerzální modru, nebo raději přírodní maskování? 

Canon PowerShot D10 je prostě ideální společník na cesty, kde by běžný kompakt, či dokonce zrcadlovka, mohla snadno dojít újmy. Popřípadě také velmi dobrý dárek pro někoho, kdo už má „na svědomí“ několik fotoaparátů, ať už utopením ve vodě, či častěji upuštěním na zem.

V prodeji bude D10 v květnu, doporučená cena v USA je 330 dolarů, což u nás znamená něco kolem 10000 korun.

Canon PowerShot D10

Canon PowerShot D10

Canon PowerShot D10

Canon PowerShot D10

Canon PowerShot D10

Canon PowerShot D10

Foto: Canon, fareastgizmos.com
Komentáře