Tenká 42“ JVC HDTV s rozšířeným gamutem

AudioVideo |

JVC uvádí 42“ televizi/monitor LT-42WX70 s rozšířeným barevným prostorem a oddělitelným televizním tunerem.

Tenká 42“ JVC HDTV s rozšířeným gamutemJaponská společnost JVC připravila velmi tenkou 42“ LCD televizi LT-42WX70, které se podle výrobce výborně hodí i jako počítačový monitor. Má totiž rozšířený barevný prostor („wide gamut“) pokrývající 100 % barev HDTV vysílání (sRGB.904) a 96 % Adobe RGB prostoru.

Další předností je velmi tenká obrazovka, čehož je docíleno díky oddělenému analogovému/digitálnímu televiznímu tuneru TU-CX100, který se mimochodem prodává zvlášť, přičemž ten je možné umístit pod obrazovku nebo na stěnu, prostě kam to délka kabelu dovolí. Samotná elegantní obrazovka také přímo vyzývá k instalaci na stěnu.

Cílovou skupinou mají být podle JVC fotografové a grafici, i když je popravdě dost pochybné, jestli tato obrazovka bude pro ně skutečně vhodná, protože nemá vnitřní kalibrovatelnou LUT tabulku zpracování barev (alespoň se tím výrobce nepochlubil). Je také riziko, že běžný obsah odpovídající sRGB bude na televizi zobrazen s přesycenými barvami. Na druhou stranu JVC slibuje 52 různých nastavitelných parametrů obrazu, včetně gamma.

Televize má samozřejmě Full HD rozlišení 1920x1080 bodů a díky Motion Drive III JVC technologii nabízí 100Hz plynulý obraz (120Hz pro NTSC vysílání). Povrchová úprava je slabě antireflexní.

Konektory přímo v televizi jsou tři HDMI, VGA D-Sub, komponentní video a 3,5mm audio jack. Samotný televizní tuner pak nabízí další - VGA, komponentní, kompozitní a neurčený počet HDMI, pravděpodobně ovšem jeden, protože přes něj se připojuje samotná televize.

K dostání bude televize v dubnu, cenu neznámá.

 

JVC LT-42WX70

JVC LT-42WX70

 JVC LT-42WX70
Komentáře