Teufel Cinebar 50

AudioVideo |

Cinebar 50 je kompaktní soundbar s šesti reproduktory a subwooferem s výkonem 150 W, snadnou instalací a dekódováním zvuku DTS a Dolby Digital.

Teufel Cinebar 50Výrobci HD televizí se soustředí primárně na kvalitu obrazu a málokdy je zvuk tím, s čím si lámou hlavu. Většinou se pokládá za samozřejmě, že náročnější zákazníci si televizi doplní externím audio systémem. Jedním z často používaných řešení nenáročných na instalaci a nastavení jsou tzv. „soundbary“, kdy jsou všechny či většina reproduktorů umístěny do jednoho boxu.

V případě nového zvukového systéme Cinebar 50 od společnosti Teufel jsou všechny reproduktory včleněny do centrálního soundbaru, basy ovšem obstarává poměrně rozměrný externí subwoofer. 

Taufel slibuje, že i takovéto uspořádání poskytne stejný zvukový zážitek jako klasické 5.1 reproduktory, k tomu je je vybaven dvěma výškovými, dvěma středovými a dvěma reproduktory pro nízké frekvence, celkově s výkonem 200 W. Subwoofer CB 50 SW má výkon 150 W a frekvenční rozsah od 35 do 150 Hz. Funkce automatického vypínání vypne subwoofer, když není do Cinebaru přenášen zvuk.

Cinebar sám umí dekódovat zvuk DTS a Dolby Digital, cokoli dalšího však musí obstarat přehrávač. Na rozdíl od jiných podobných zvukových systémů se však tento nespoléhá pro dosažení prostorového efektu na zvuk odražený od stěn, čímž odpadá nutnost složitější instalace s audio kalibrací a také zřejmě i zvuková zátěž obecně.

Cinebar 50 nabízí dva digitální audio vstupy, koaxiální a optický, dva páry analogových audio vstupů a USB vepředu pro přehrávání MP3 a WMA hudby ze zapojeného externího disku.

Pokud si chcete ozvučit pokoj Cinebarem 50, připravte si částku odpovídající 630 britským librám (~19000 korun, ~730 euro).

Teufel Cinebar 50

Teufel Cinebar 50
Komentáře