Toshiba 4K 2160p Cell TV brzy v prodeji

AudioVideo |

Již brzo se dočkáme televize Toshiba s rozlišením 3840x2160, procesorem Cell, Blu-ray přehrávačem a s možností nahrávat až šest HD kanálů najednou.

Toshiba 4K 2160p Cell TV brzy v prodejiSpolečnost Toshiba potvrdila, že už brzo začne prodávat svou novou televizi s 64bitovým procesorem „Cell“, což je ten samý, který pohání Sony PlayStation 3. Hlavní vymožeností novinky je ale obrazovka s rozlišením 2160p, to znamená 3840x2160 bodů - plocha jako čtyři klasické Full HD televize (1920x1080). Podsvícení je samozřejmě ze světelných diod (LED), jinak by to u takovéhoto luxusního výrobku snad ani nešlo.

Cell TV obsahuje Blu-ray přehrávač a rekordér s 1TB pevným diskem a díky výkonnému procesoru umí televize nahrávat z šesti HD kanálů najednou. Je samozřejmě otázkou, zda by toto zvládaly i ostatní součásti televizoru, zejména pevnému disku by se zřejmě z takových nároků protočily hlavičky.

Cell Broadband Engine byl vyvinut dohromady společnostmi IBM, Sony a Toshiba, v současnosti ho však vlastní právě Toshiba a ostatním dvěma hradí poplatky.

Už nyní Toshiba označuje novou super-televizi jako svou vlajkovou loď a nešetří na její adresu superlativy. Jestli skutečně bude úspěšná, to ukáže až tržní úspěch, který bude silně závislý na nastavené ceně.

Dostupnost zatím není jistá, ale již v prosinci (december) se má nová Regza začít prodávat v Japonsku, v USA a dalších zemích pak během prvního čtvrtletí 2010, kdy se jí dočkají zákazníci v Evropě je však zatím velká neznámá.

Toshiba Cell TV

Toshiba Cell TV
Komentáře