Toshiba končí s OLED

AudioVideo |

Japonská Toshiba vydala oficiální prohlášení, že pozastavuje plánu na výrobu OLED obrazovek, bude se soustředit na LCD.

Toshiba končí s OLEDNebylo zřejmě lehké to pro Toshibu oznámit, nicméně společnost oficiálně prohlásila, že pozastavuje jakékoli plány pro hromadnou výrobu OLED obrazovek, ať již velkých či malých. Nadále se bude soustředit jen na výroby LCD obrazovek.

Za tímto rozhodnutím stojí několik faktorů, které dobře odrážejí dění na trhu s displeji. V první řadě výrobní náklady velkých OLED obrazovek neklesají zdaleka tak rychle, jak se ještě před několika lety zdálo. Za druhé poptávka po LCD je velmi vysoká, navíc díky inovacím ve výrobě se podařilo stlačit i ceny lepších typů LCD panelů (IPS, PVA), které jsou tak dostupnější. V Číně a Indii rychle roste poptávka po HD televizorech a zákazníci jsou plně spokojeni s LCD technologií, v bohatších ekonomikách je zase trendem 3D televize, kde LCD také stačí.

Velké OLED televize a monitory jsou tak stále hudbou budoucnosti, zatím je dost pracné uspokojit poptávku po OLED alespoň do malých přenosných přístrojů - mobilních telefonů a multimediálních přehrávačů.
Komentáře