Towercom spouští nové HD služby na satelitech Astra

AudioVideo |

Provozovatel služby Skylink pro české a slovenské zákazníky uzavřel smlouvu na třetí transpondér.

Towercom spouští nové HD služby na satelitech AstraLucemburská společnost SES ASTRA z holdingu SES oznámila, že slovenský telekomunikační a TV operátor Towercom uzavřel smlouvu na další transpondér na orbitální pozici ASTRA 23,5° východní délky. Využití dalšího transpondéru umožní spustit nové HD služby. Towercom provozuje televizní platformu Skylink pro diváky v České republice a na Slovensku. Díky novému kontraktu se zvýší počet transpondéru na českém a slovenském trhu na tři. 

Towercom úspěšně rozvíjí platformu Skylink s využitím satelitu ASTRA na pozici 23,5° východní délky, která se stává novou hlavní pozicí pro vysílání typu DTH v zemích střední a východní Evropy. Skylink do dnešního dne na trhu v České republice a na Slovensku registroval 600, 000 přístupových karet. 

I díky nové dohodě a spuštění nových kanálů v HD kvalitě si SES ASTRA udrží své postavení nejdůležitější platformy HD vysílání v Evropě, a dále rozšíří počet kanálů HD přenášených pomocí satelitů této společnosti. 

„Zvýšení kapacity operátorem Towercom ukazuje, jak rychle se tyto země a trhy rozvíjejí,“ uvedl Alexander Oudendijk, obchodní ředitel společnosti SES ASTRA. „Naše orbitální pozice 23,5° východní délky je atraktivnější a důležitější pro stále větší počet vysílacích společností ve střední a východní Evropě.“  

„Naším cílem je poskytnout vysokou kvalitu a inovační služby,“ říká Roman Fischer, předseda představenstva Towercom. „Stále rostoucí počet zákazníků Skylink dokazuje, že jdeme správným směrem“.

Související odkazy: Skylink rozšiřuje nabídku programů HDTV
Komentáře