Tři domácí kina Sony

AudioVideo |

Sony uvádí tři nová domácí kina, která mají hlavně doplňovat čerstvě uvedený Blu-ray přehrávač Sony BDP-S360. Dají se ale samozřejmě připojit i k jiným přehrávačům či televizím.

Tři domácí kina SonyTři nové systémy domácího kina Sony Bravia jsou navržené tak, aby doplňovaly přehrávač BDP-S360, nabízejí zákazníkům poměrně velký výkon a nenápadný design. Stylově ale sedí například i k přehrávači BDP-S560.

HT-SF360 je bezdrátový 5.1 surround systém, v jehož rámci dostane zákazník receiver a šest reproduktorů. Nejedná se o špičkový audiofilní systém, nicméně to není ani přehrávač BDP-S360. Jde o solidní domácí model střední třídy pro ty, kteří se nechtějí spokojit s integrovanými televizními reproduktory a požadují výkonný prostorový zvuk. Jak HT-SF360, tak HT-SS360 mají solidní výkon 1000 W.

Vedle stejného výkonu jsou si oba systému velmi podobné, jediným rozdílem je, že HT-SF360 má vysoké reproduktory pro umístění na zem, HT-SS360 má místo nich menší satelity.

Sony HT-SF360 HT-SS360 HT-FS3


Domácí kina Sony přicházejí technologií S-AIR, která nabízí bezdrátový přenos zvuku bez zbytečných drátů. Modely HT-SS360 i HT-SF360 jsou vybaveny technologií Sony DCAC (Digital Cinema Auto Calibration), která díky zaměření řady nejdůležitějších faktorů (například vzdálenost reproduktorů, hlasitost a frekvence) usnadňuje nastavení reproduktorů na optimální prostorový zvuk pro poslech hudby a sledování filmů. Podporované zvukové formáty zahrnují TrueHD či DTS, digitální HDMI porty pro přenos 1080p videa jsou tři, připojit lze i Wi-Fi dongle. Ve spojení s technologií DCS (Digital Cinema Sound), která svými režimy Cinema Studio zvýrazňuje prostorový zvukový efekt, si tak mohou uživatelé vybrat optimální zvukové nastavení.

Posledním ze série systémů je HT-FS3, které obsahuje FM/AM tuner a tříkanálový systém prostorového zvuku S-Force PRO Front. Podobně jako modely HT-SS360 a HT-SF360, je i tento systém vybaven portem Digital Media pro přehrávání hudby uložené v MP3 přehrávačích, počítačích nebo mobilních telefonech. 

Dostupné by novinky měly být v květnu (máj) za neupřesněnou cenu, nicméně cena HT-SS360 má být v USA kolem 350 dolarů (~7500 korun, 270 euro).


Sony HT-SS360
Komentáře