Další vícedotykový monitor, tentokrát Acer T230H

AudioVideo |

Monitory podporující ovládání více prsty se dostávají do módy, po Dellu s SX2210T přichází Acer s modelem T230H.

Další vícedotykový monitor, tentokrát Acer T230HJen několik dní poté, co Dell více-méně oficiálně odhalil nový „multi-touch“ monitor SX2210T s kapacitní 21,5“ obrazovkou, která může identifikovat až dva dotyky najednou, přichází s vlastním modelem Acer, což lze vnímat jako neklamné znamení blížící se záplavy obdobných monitorů jiných značek.

Acer T230H je dosti podobný SX2210T, to znamená TN LCD panel s dobou odezvy 2 ms, detekce dvou dotyků umožňující například i ovládání gesty a Full HD rozlišení 1920x1080 bodů. Displej je však o něco málo větší - 23“ proti 21,5“, což je rozdíl přibližně 3,8 cm. Na druhou stranu kvalita monitorů Acer zatím stále nedosahuje pověsti výrobků Dell a popravdě důvěryhodnosti Aceru nepřidává ani udávaný dynamický kontrast monitoru 80000:1, což zavání marketingovou fabulací. Ten statický výrobce neudává.

Maximální jas je 300 cd/m2 a šíře barevného spektra je naštěstí standardní odpovídající sRGB (72 % NTSC), což znamená věrné barvy a žádná přesycená červená a zelaná.


Mezi konektory T230H jsou HDMI, DVI, VGA a USB, přes které musí být monitor připojen k počítači, aby fungovala detekce dotyků. Samozřejmostí je plná kompatibilita s Windows 7, které umožňuje ovládání gesty a obecně mnohem více podporuje dotykové obrazovky než předchozí verze Windows. Ve výbavě monitoru jsou i integrované reproduktory, ale jejich úroveň pravděpodobně nebude valná.

Oficiální cena zatím není známa, ale podle neoficiálních údajů by měla být kolem 350 euro (~9100 korun). Dostupnost pravděpodobně ještě před Vánocemi.

Acer T230H
Komentáře