Výkonný Blu-ray rekordér LG HR400

AudioVideo |

LG uvádí velmi bohatě vybavený Blu-ray rekordér HR400 s BD-Live funkcemi, který umí i DivX video v HD rozlišení a přehrává DVD i CD.

Výkonný Blu-ray rekordér LG HR400Ekonomická krize evidentně nezasáhla Evropu tak silně jako ostatní rozvinuté trhu, USA a Japonsko, takže se dostává do módy uvádět novou high-definition video a audio techniku nejprve na starém kontinentě. Čerstvě tento trend následuje nový Blu-ray rekordér HR400 jihokorejské společnosti LG.

LG HR400 je výborně vybavený, zahrnuje optickou mechaniku přehrávající Blu-ray, DVD i CD disky, DVB-T tuner pro příjem digitálního pozemního vysílání (naneštěstí ne satelitní či kabelový), 160GB pevný disk pro nahrávání filmů a pořadů, i když jeho kapacita by mohla být větší, takových 500GB by jistě došlo využití. HD400 podporuje BD-Live funkce (Blu-ray Profile 2.0), to znamená například stahování s filmy souvisejícího obsahu z internetu přes lokální síť (LAN), k čemuž slouží ethernetová síťová přípojka. Díky tomu umí HR400 i přímo zobrazovat video z YouTube.

Na HR400 si přehrajete DivX ve standardním i HD rozlišení, WMA, WMV, MP3 a k tomu má samozřejmě scaler pro převzorkování videa do high-definition 1080p.

HR400 má vypilované i takové drobnosti jako je zabarvení centrálního ovládacího tlačítka podle vloženého disku - modrá je pro Blu-ray a červená pro DVD a CD.

Za tuto bohatou výbavu si ovšem nechá LG dobře zaplatit, doporučená cena je 600 euro (~16200), dostupný by měl být HR400 v následujících týdnech, zákazníci v zámoří si počkají.

 

LG HR400

LG HR400

LG HR400
Komentáře