WHDI specifikace 1.0 zveřejněny

AudioVideo |

Společnost WHDI LLC dnes zveřejnila plné oficiální specifikace bezdrátového přenosu HD signálu ve verzi 1.0.

WHDI specifikace 1.0 zveřejněnyWHDI, čili Wireless Home Digital Interface, je standard pro bezdrátový přenos high-definition na krátké vzdálenosti. Konkrétně nová specifikace 1.0 určuje, že jde o přenos nekomprimovaného signálu s datovým tokem až 3 Gbit/s, což zahrnuje i Full HD v plné kvalitě s rozlišením 1920x1080 bodů, při snímkové frekvenci až 60 Hz a s Deep Colour. Přenosový kanál je 40MHz v 5GHz nelicencovaném pásmu, ovšem respektující pravidla pro použití tohoto frekvenčního spektra.

WHDI využívá HDCP verze 2.0 pro přenos autorsky chráněných filmů a videa. Signál by měl dosáhnout až na vzdálenost 30 metrů a to údajně včetně zdí, nicméně v tom případě bude zřejmě přenosová vzdálenost úměrně kratší.

Specifikace standardu jsou důležité zejména proto, aby spolu bez problémů spolupracovaly přístroje různých výrobců, ať už jde o vysílače (Blu-ray přehrávače, tunery) či přijímače (televize, projektory).

WHDI LLC je dceřinnou společností firmy AMIMON a má na starosti vývoj specifikací a licencování technologie. WHDI dále podporují důležití světoví výrobci jako Sharp, Hitachi, Samsung, Motorola a Sony.

WHDI
Komentáře