Belkin přináší nové řešení domácí zábavy

AudioVideo |

Pakliže jste ještě neslyšeli o adaptérech a routerech pro chytré televize a domácí kino, pak ty svoje nejspíše ještě nevyužíváte naplno. Belkin přináší řadu nových řešení, která naplno využijí potenciál elektroniky ve vašem obýváku.

Belkin přináší nové řešení domácí zábavyŘada produktů se skládá z routeru Smart TV N600 DB a čtyř různých adaptérů – Smart TV Link a ScreenCast AV, obojí ve variantách s jedním a čtyřmi porty. Tato zařízení vám umožní sledovat fotografie a HD videa z počítačů a mobilních zařízení připojených ve vačí domácí síti na vaší smart TV, která by jinak byla nedostatečně využita. Připojit ji navíc s pomocí přístrojů od Belkinu k webovým službám, jako je BBC iPlayer nebo YouTube.

Pomocí jednoho z dvojice bezdrátových adaptérů Smart TV Link lze chytrou televizi jednoduše připojit na internet, adaptér komunikuje s domácím routerem na dvou pásmech – 2,4 GHz a 5 GHz. Rozdíl mezi oběma zařízeními je dvojí – levnější varianta je pouze jednoportová, tzn. připojíte k ní pouze televizi, naopak čtyřportová dražší varianta může propojit až čtyři různá audio-video přístroje, třeba domácí kino nebo herní konzoli. Druhý rozdíl spočívá v tom, že model s jedním portem lze napájet přes USB kabel zapojený přímo v televizi, na čtyřportový Smart TV Link potřebujete speciální zásuvku.

Adaptéry ScreenCast AV mají zase za úkol zbavit vás přebytečných kabelů. Zapojují se totiž do HDMI konektoru jakéhokoliv přístroje, který jím disponuje, a tak bezdrátově propojí opět až čtyři různá zařízení.

Router Smart TV N600 DB umožňuje rychlé připojení AV zařízení do domácí sítě. Běží opět na dvou simultánních frekvencích – 2,4 a 5 GHz, a tak je jeho teoretická rychlost až 2 x 300 Mb/s. Obsahuje jeden USB port pro připojení tiskárny pro bezdrátový tisk, případně externího úložiště. Je vybaven aplikacemi Self-Healing (automatické zjišťování a řešení problémů s domácí sítí), Video Mover (bezdrátový přenos videa v rámci domácnosti), Print Zone (bezdrátový tisk) a Memory Safe (automatická záloha souborů na externí zařízení).

Všechny tyto přístroje budou k dispozici od listopadu, a to za následující ceny: router Smart TV N600 DB za 1999,- Kč, jednoportový Smart TV Link 1999,- Kč, čtyřportový 2499,- Kč, jednoportový ScreenCast AV za 5999,- Kč a čtyřportový za 6999,- Kč.
Úvodní foto: BelkinKomentáře