CES 2009: První HDTV televize se zabudovaným Blu-ray přehrávačem

AudioVideo |

Sharp představil novou řadu LCD televizorů Aquos BD vybavených integrovaným přehrávačem high-definition Blu-ray disků i obyčejných DVD a CD.

CES 2009: První HDTV televize se zabudovaným Blu-ray přehrávačemJe vlastně s podivem, že jsme museli čekat tak dlouho na tak samozřejmou věc, jako je HDTV televize s přehrávačem HD disků. Na první pohled to možná vypadá jako zbytečnost, nicméně již na druhý je jasné, že toto uspořádání šetří místo, čas při nákupu i instalaci a pro někoho bude jistě i estetičtější.

 

Sharp_Aquos_TV_BD_2

Sharp je známý svými propracovanými plazmovými televizemi pro náročné zákazníky, nicméně v poslední době se intenzivně pustil i do výroby televizí s LCD obrazovkou. Tak je tomu i u „Aquos BD“, i když není zcela jasné, jaký LCD panel budou televizory využívat, pravděpodobně nějaký dražší IPS. Spojení přehrávače a televize má být co nejlepší, což znamená i automatickou volbu vhodného poměru stran dle přehrávaného filmu, nastavení barev, jasu a kontrastu. V případě potřeby lze zapnout i ruční ladění.

Jednou z novinek těchto televizí je i ještě jemnější antireflexní úprava panelu ASV Superlucent, která by zároveň měla zabraňovat nejotravnějším odleskům, přitom nevytvářet negativní optické efekty plynoucí z přílišné „zrnovitosti“ protiodrazové vrstvy.

Sharp_Aquos_TV_BD_3


Řada Sharp Aquos BD bude obsahovat 32“ a 37“ modely, jejichž cena v USA má začínat na 1100 dolarech, pro náročnější zákazníky budou připraveny 42“, 46“ a 52“ televizory s obnovovací frekvencí 120 Hz. Největší dva se na trh dostanou v únoru, ty menší už v lednu.

Sharp_Aquos_TV_BD_2

Sharp_Aquos_TV_BD_1
Komentáře