CES 2009: Supertenká plazmová televize Panasonic

AudioVideo |

Že tenké nemusí být jen LCD televizory, to na CES dokazuje společnost Panasonic, která za velké pozornosti návštěvníků předvádí velmi tenkou plazmovou televizi. V nejtenčím místě je široká pouze 8,8 mm.

CES 2009: Supertenká plazmová televize PanasonicJeště před nějakou dobou to vypadalo, že LCD definitivně porazí plazmovou (PDP) televizní technologii. Jenže rozvoj LCD má přeci jen své meze a plazmové obrazovky naopak své nepopíratelné výhody. Nejnovější počin Panasonicu dokazuje, že i PDP televize mohou být velmi tenké.

50“ prototyp samozřejmě podporuje plné Full HD 1080p rozlišení a vzhledem ke svým rozměrům může být snadno připevněn na stěnu či zavěšen pod strop.

 

Mezi jeho další technologické vymoženosti patří WirelessHD, což je bezdrátový přenos plného high-definition videa. V praxi to znamená, že televizní tuner nemusí být drátově připojen přímo k televizi. Velmi vhodné, pokud nechcete, aby dojem z televizoru rušil černý drát táhnoucí se po bílé stěně.

Pokud se však již těšíte na nákup tohoto plazmového zázraku, budete si zřejmě muset počkat minimálně do roku 2010. Panasonic totiž v tomto případě hlavně ukazuje, co umí a nikoli co je okamžitě připraveno k masové výrobě. Nicméně vše záleží na trhu, pokud se ukáže, že je silná okamžitá poptávka, mohou být tenké PDP na trhu o několik měsíců dříve.

Panasonic tenká PDP

Jestli už přeci jen toužíte po tenké plazmové televizi, tak jeden palec tenká Viera Z1 s úhlopříčkou obrazu 54“ je mnohem blíže svému komerčnímu nasazení. Sice o málo tlustší, ale přesto také podporuje bezdrátový přenos HD a má také Viera Cast, což je možnost přímo přehrávat videa z internetu, například z YouTube.

Viery Z1 se dočkáme na jaře, i když přesné datum zatím Panasonic neoznámil.
Komentáře