Creative Sound Blaster E5: kreativní řešení kvalitního zvuku

AudioVideo |

Rádi byste si vychutnali kvalitnější zvuk přímo ze svého počítače? Zkuste zařízení Creative Sound Blaster E5.

Creative Sound Blaster E5: kreativní řešení kvalitního zvukuJde o kombinaci 24bitového/192 kHz D/A převodníku (tedy zařízení pro zpětný převod digitálního signálu na analogový), zapojitelného do USB, a zesilovače pro sluchátka. Sound Blaster E5 je vybaven D/A převodníkem nejvyšší třídy Cirrus Logic CS4398, který nabízí skvělý odstup signálu a šumu o hodnotě 120 dB. Zesilovač je pak od Texas Instruments, konkrétně se jedná o model TI6120A2.

Creative Sound Blaster E5

Zařízení je schopno dekódovat audio soubory od kvality MP3 a CD a výše, a překonvertovat je na kvalitní soubory s vysokým rozlišením 24bit/192 kHz. Soubory přitom mohou pocházet z PC nebo Macu, případně z mobilních zařízení. Sluchátka je možno zapojit rovnou dvoje, a tak si lze prakticky bezztrátového zvuku užít i na cestách v páru.

Novinka od Creative umí také bezdrátový přenos signálu pomocí technologie Bluetooth ve standardu 4.1, přičemž párování zdrojového přístroje a zesilovače je umožněno jediným stisknutím tlačítka. Podporována je přitom technologie NFC i široká škála kodeků pro streamování pomocí Bluetooth, jako je aptX Low Latency pro nízkou dobu odezvy, AAC či SBC.

Stroj pro audiofily se dá zakoupit za doporučenou cenu 199,99 eur, cena v českých korunách nebyla výrobcem oznámena.

Zdroj: TZ CreativeÚvodní foto: CreativeKomentáře