Dolby a Philips ukázali formát Dolby 3D pro mobilní zařízení

AudioVideo |

Společnosti Dolby a Philips představily nový 3D HD formát s názvem Dolby 3D, jenž má přinést třetí rozměr na smartphony a tablety.

Dolby a Philips ukázali formát Dolby 3D pro mobilní zařízeníDolby 3D umožní přehrávání Full HD 3D obsahu na celé řadě zařízení včetně trojrozměrných displejů bez 3D brýlí. Nový formát je podle vyjádření obou participujících společností specifikací, která pokrývá zobrazování trojrozměrného obsahu na displejích všech velikostí včetně chytrých telefonů, tabletů, počítačů a televizorů. Dolby a Philips doufají, že Dolby 3D celý průmysl přijme jako nový standard pro zobrazování trojrozměrného obsahu.

Aby toho obě společnosti docílily, plánují v nejbližší době začít spolupracovat s dodavateli obsahu (především hollywoodskými studii) a výrobci jednotlivých elektronických zařízení. Žádné konkrétní technické specifikace týkající se formátu však zatím nebyly zveřejněny. Dolby pouze dodalo, že jednotliví výrobci budou schopni podporovat formát Dolby 3D spolu s podporou všech současných 3D formátů. Výhody Dolby 3D jsou demonstrovány na veletrhu NAB, který začal 16. dubna.
Komentáře