Test: Emgeton E9 Cult

AudioVideo |

MP3 přehrávače značky Emgeton jsou v našich končinách poměrně rozšířené, a i s námi testovaným modelem E9 Cult, patřícím do vyšší třídy multimediálních přehrávačů této značky, se na gtrhu můžete již pár týdnů setkat.

Test: Emgeton E9 CultDominantou tohoto MP3 přehrávače nejsou malé rozměry, ale velký LCD displej. Ten je usazen v kovovém pouzdře, které dodává přehrávači punc bytelnosti. Bohužel se to netýká samotného displeje, který není vnořen do těla přehrávače, ale jeho povrch je rovnoběžný s ostatními prvky přehrávače. Navíc se displej se i při lehkém dotyku prohýbá, což bázlivým povahám na klidu zrovna nepřidá - nicméně k poškození obrazovky i při našem ne zrovna citlivém zacházení nedošlo. Displej má  rozměry 37 × 49 mm, rozlišením 320 x 240 obrazových bodů a podporou až 262 000 barev. Kvalita zobrazení tohoto displeje je velmi dobrá a informace jsou čitelné i na přímém slunečním světle. Grafické menu je vyvedeno stroze a rozhodně nevyužije všechny možnosti displeje.

Ovládání je řešeno pomocí osmi tlačítek, z čehož jsou čtyři směrové. Na boku se pak nachází posuvné tlačítko blokující klávesnici - tato funkce se hodí především při aktivním pohybu s přehrávačem, kdy hrozí nechtěný stisk kteréhokoliv ovládacího tlačítka. Samotné provedení tlačítek je celkem nezvyklé a u většiny bude vyžadovat nějaký tem čas, než si na toto ovládání zvyknete.

Přehrávače, umožňuje přehrávat audio ve formátech MP3, WMA, OGG, FLAC a APE, video AVI/MP4/3GP/MOV/MPG/FLV/RM/RMVB/WMV a zobrazovat soubory JPEG, GIF, BMP a textové soubory TXT. Nechybí ani rádio, integrovaný mikrofon s funkcí nahrávání, pro rozptýlení je k dispozici hra tetris a mohou se hodit i stopky a jednoduchý kalendář. Na první pohled tedy vynikající výbava, bohužel hned na ten druhý je patrné, že systém menu není dopracován k dokonalosti a během nastavování a používání budete sem tam tápat. Pokud si však zvyknete na systém ovládání, naučíte se ovládat přehrávač (tlačítko M slouží k vnoření se do složky a tlačítko ESC naopak její opuštění) a naleznete v manuálu, čím přístroj vypnout a zapnout (dlouhé podržení tlačítka pro zahájení přehrávání), mohli byste být s tímto přehrávačem spokojeni. Jako u všech přehrávačů, je dobré i zde sledovat, zda není k dispozici nový firmware, kterým výrobci průběžně odchytávají mouchy, na které si uživatelé stěžují.

Emgeton E9 Cult 


S
amotné přehrávání hudebních souborů je intuitivní, přístroj umožňuje rychle listovat a přetáčet skladby, pracuje s ID3, takže lze vybírat u takto zpracovaných nahrávek z filtrů jako je interpret, album, žánr, je možné si přidávat oblíbené skladby nebo sledovat aktuálně přehrávanou sadu skladeb. Jako MP3 přehrávač tedy od nás dostává jedničku za funkčnost. E9 Cult je vybaven několika představenými profily ekvalizéru, přičemž přednastavené hodnoty výstupní zvuk víceméně spíše degradují, než aby mu pomáhaly. V tom případě přichází na pomoc manuální ekvalizér, kde si lze nastavit vše dle svého.

Výbava E9 Cult se skládá z propojovacího USB kabelu k počítači, nabíječky, poutka na krk, sluchátek a manuálu. Přístroj používá integrovaná, uživatelsky nevýměnný akumulátor Li-Pol s kapacitou 620 mAh, o jehož nabíjení se stará stejný konektor jako umožňuje komunikaci s PC. Dodaná sluchátka jsou pouze základní model, kvalitní poslech dodají až o mnoho dražší.

K dispozici jsou na našem trhu tři varianty, lišící se mezi sebou navzájem velikostí integrované paměti - 4, 8 a 16 GB. Pokud by toto nestačilo, přístroj je vybaven i čtečkou microSD paměťových karet, pomocí kterých lze rozšířit paměť téměř libovolně.

Emgeton E9 Cult je z našeho pohledu plný protikladů  - na jednu stranu kovové tělo versus měkký displej, velký kvalitní displej a minimální využití jeho možností  v podobě velmi konzervativního grafického menu, mnoho funkcí přehrávače proti nedopracovanému menu a specifické ovládání. Přesto jsme s E9 spokojeni, protože jeho možnosti přehrávání a vybavenost jsou velké - a to jsou oblasti, které rozhodují.

Emgeton E9 Cult

Podporované formáty: MP3, WMA, OGG, FLAC, APE, AVI/MP4/3GP/MOV/MPG/FLV/RM/RMVB/WMV a JPEG, GIF, BMP a textové soubory TXT
Displej: LCD TFT, 37 × 49 mm (320 × 240 pixelů), 262 000 barev
Vnitřní paměť: 4/8/16 GB (flash)
Paměťové karty: ano, microSD
Připojení: USB 2.0, sluchátkový výstup
Integrovaný reproduktor: ano
Ekvalizér: 8
FM tuner: ano, 30 předvoleb
Hlasový záznamník: ano
Akumulátor: Li-Pol 620 mAh
Další funkce: upgrade firmwaru, časovač vypnutí, zobrazení času/data, české prostředí
Hmotnost 68 g
Rozměry (v × š × h): 85 × 48 × 10 mm
Příslušenství: český návod, USB kabel, sluchátka, šňůrka

www.emgeton.cz
Komentáře