Genius SW-HF5.1 6000

AudioVideo |

Ve vztahu k reproduktorům značky Genius je naše redakce rozdělena na dva tábory. Jedni obdivují takřka nepřekonatelný poměr ceny a užitné hodnoty, druzí se po vzoru britských motoristů z osmdesátých let ptají, jakou že „užitnou hodnotu“ má Škoda 105 či Trabant.

Genius SW-HF5.1 6000Otázka však stojí jinak: kdyby vám dnes někdo nabídl zbrusu novou Škodu 105 za 25 tisíc, vzali byste ji? Číňan je levný! Odložme tedy stranou půtky a podívejme se blíže, kolik zvuku dnes můžete za necelé tři tisíce koupit. SW-HF55.1 6000 je klasickou 5.1 reprosoustavou se zesilovačem a další kontrolní elektronikou umístěnou v modulu subwooferu.

Na něm se nacházejí veškeré ovládací prvky, informační displej a analogové vstupy (na zadní stěně). Výrobce přibalil také dálkové ovládání, které ale není příliš dobře uspořádané. Satelity se subwooferem jsou vyrobeny, jak je u značky Genius zvykem, z tenké dřevotřísky se střední či nízkou hustotou, jsou potažené fólií se vzorem dřeva - po estetické stránce žádný luxus, kvalita zpracování je ale s ohledem na cenu na překvapivě slušné úrovni. Výkon satelitů činí 20 W RMS na kus (včetně o něco většího středového reproduktoru), subwoofer by měl disponovat rovnými 100 W RMS, celkem tedy 200 W poctivého hluku. Pro připojení zvukových zdrojů (analogový vstup 5.1 a další stereofonní vstupy) slouží sada cinch konektorů, reproduktory jsou připojeny na jednoduché pérové svorky.


Za málo peněz dostáváte v tomto případě poměrně dost (hlasitou) muziku. Nesmíte však být hnidopiši co do její kvality a musíte se smířit se skrznaskrz „čínským" designem, včetně modře žhnoucího displeje. Na druhou stranu za tři tisíce je občas těžké koupit pořádná sluchátka, zatímco Genius vám za tento obnos nabízí dvacet kilo reproduktorů s dálkovým ovládáním.

Související články
Komentáře