Islandská společnost nabízí připojení přes proxy

AudioVideo |

Stejně jako Češi, i Islanďané mají omezené možnosti, co se týče připojení k některým prémiovým službám, zejména těm americkým.

Islandská společnost nabízí připojení přes proxyNetflix nebo Hulu – o těchto službách jste už asi slyšeli. Jestliže jste však nežili ve Spojených státech, tak pravděpodobně jenom z doslechu. Islandský poskytovatel internetového připojení Tal si řekl dost a nabídl svým zákazníkům balíček služeb zvaný „Lúxusnet“. Jde o proxy připojení, které trochu obchází pravidla. Ti, kdo ho používají, totiž navenek vypadají, jako by se připojovali odjinud, než se ve skutečnosti připojují.

Zákazníci Talu dostanou při objednání balíčku IP adresu, která není blokována weby, na něž se můžete podívat pouze z území USA. Podle ředitelky Talu Petrey Ingileifur Guðmundsdóttir poskytuje Tal svým zákazníkům pouze technická řešení, s tím, že „využívání zahraničního obsahu a webových stránek je vždy zodpovědností zákazníka.“ To se přirozeně nelíbí Asociaci vlastníků filmových práv (SMÁÍS), což je islandská obdoba Ochranného svazu autorského (OSA).

Zdroj: Grapevine.isÚvodní foto: © pzAxe - Fotolia.comKomentáře